Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilmiy-texnik axborot markazi xodimlari va Jahon banki ekspertlaridan iborat ishchi guruh Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida joriy yil 21-iyun kuni Urganch davlat universitetida boʻlib, yosh tadqiqotchi olimlar, doktorantlar, iqtidorli talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdilar.
Mazkur uchrashuv Jahon banki loyihalari va unda ishtirok etish imkoniyatlari shuningdek, Innovatsion rivojlanish vazirligining qisqa va uzoq muddatli stajirovka dasturlari bilan yaqindan tanishtirish maqsadida tashkil qilindi.
Uchrashuvni UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov ochib berdi va moderatorlik qildi.
Tadbirda Ilmiy-texnik axborot markazi direktori A.Abduvaliyev hamda markazning qator mutaxassislari va Jahon banki ekspertlari soʻzga chiqib, Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan ilmiy-tadqiqot va oliy ta’lim muassasalarining yosh olimlarini qisqa muddatli ilmiy stajirovkalarga yuborish haqida, hudud bo‘yicha tadqiqotchi yosh olimlarga “English for science 2022” dasturi doirasida bepul akademik ingliz tili kursining pilot loyihasi to‘g‘risida, ilmiy-amaliy, startap, tijoratlashtirish loyihalarini taqdim qilish va moliyalashtirish tartibi shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Milliy-ilmiy portali haqida atroflicha maʼlumotlar berdilar.
Uchrashuvga yigʻilganlar oʻzlarini qiziqtirgan savollari bilan murojaat qilib, mutaxassislardan tegishli javoblar oldilar.

A working group of the Scientific and Technical Information Center under the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan and experts from the World Bank visited Khorezm region on June 21 at Urgench State University and met with young researchers, doctoral students and talented students.
The meeting was organized to get acquainted with the projects of the World Bank and opportunities to participate in it, as well as short-term and long-term internship programs of the Ministry of Innovation Development.
The meeting was opened and moderated by Z. Ibragimov, Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU.
A.Abduvaliyev, Director of the Scientific and Technical Information Center, and a number of specialists of the center and experts of the World Bank spoke at the event. They provided detailed information on the pilot project of a free academic English course within the English for Science 2022 program, the procedure for submitting and financing research, startup, commercialization projects, as well as the National Science Portal of the Republic of Uzbekistan.