30-iyun – “Yoshlar kuni” munosabati bilan oʻtkazilayotgan “Yoshlar haftaligi”, shuningdek, 26-iyun – “Xalqaro giyohvandlikka qarshi kurash kuni” doirasida bugun, 25-iyun kuni Urganch davlat universitetida bir qator maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar, tanlov va sport musobaqalari oʻtkazilmoqda.
Jumladan, ayni damda “Giyohvandlik-asr vabosi” mavzusidagi insholar tanlovining universitet bosqichi boʻlib oʻtmoqda. Unda fakultet bosqichida g‘olib bo‘lgan talabalar ishtirok etmoqdalar.
Tanlovni UrDU birinchi prorektori S.Davletov ochib berib, ishtirokchilarni tanlov shartlari bilan yana bir bor tanishtirib, barchalariga omad tiladi.

The university is holding an essay contest on the topic
As part of the "Youth Week" on the occasion of “Youth Day” – June 30, as well as on June 26 - "International Day against Drug Abuse", today, June 25, Urgench State University is holding a series of spiritual and educational events, sports competitions.
In particular, the university round of the essay contest "Drugs - the plague of the century" is currently underway. It is attended by students who have won the faculty round.
The contest was opened by the first vice-rector of UrSU S.Davletov, who once again acquainted the participants with the tasks of the contest and wished them good luck.