2022-yil 1-iyul sanasidan Urganch davlat universitetida Xorazm viloyatidagi mahalla fuqarolar yig‘ini raislari uchun o‘quv-seminar mashg‘ulotlari oʻz ishini boshladi.
O‘quv-seminar mashg‘ulotlarining bugungi kun tartibidan yangi O‘zbekiston taraqqiyot strategiyasidagi maqsadlarni amalga oshirishda mahalla raislarining o‘rni va roli, mahalla raisining asosiy vazifalari va funksiyalari, huquq va majburiyatlari, javobgarligi hamda mas’uliyati, mahalla raislarining kasbiy faoliyatida muomala madaniyati va shaxsiy sifatlar: muomala madaniyatida yuzaga keladigan ziddiyatlar, an’anviylik va zamonaviylik, tashabbuskorlik va kreativlik singari qator dolzarb mavzular oʻrin olgan.
Mashgʻulotlar turli sohalarning rahbar va mutaxassislari hamda Toshkent davlat pedagogika universiteti va Urganch davlat universiteti professor-oʻqituvchilari tomonidan olib borilmoqda.

Training seminars for
From July 1, 2022, the training-seminar training for the chairmen of the "mahalla fuqarolar yig‘in" of Khorezm region has started at Urganch State University.
From today's agenda of educational seminars, the role of "mahalla" leaders in the implementation of the goals of Uzbekistan's development strategy, the main tasks and functions of the "mahalla" leader, rights and obligations, responsibility, treatment in the professional activity of "mahalla" leaders culture and personal qualities: conflicts arising in the culture of communication, tradition and modernity, initiative and creativity.
The trainings are conducted by leaders and specialists of various fields and professors of Tashkent State Pedagogical University and Urganch State University.