“Yangi o‘zbekiston – inson qadri ulugʻlangan yurt!” shiori ostida maʼnaviy-maʼrifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi
2022-yil 3-iyul kuni Urganch davlat universitetida  “Yangi O‘zbekiston – inson qadri ulugʻlangan yurt!” shiori ostidagi madaniyat karvoni ishtirokida maʼnaviy-maʼrifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, “Mehnat shuhrati” ordeni sohibasi, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoira Zulfiya Mo‘minova, “Shuhrat” medali sohibasi Rohila Ro‘zimova, “Nihol” mukofoti sohibi, Xalqaro baxshilar ko‘rik-tanlovi mutloq g‘olibi Feruzbek Normatov, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist Sur’at Ortiqov, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist Ozod Bekmuradov, Estrada xonandasi Shoira Otabekova, “Nihol” mukofoti sohiblari Jayhun Matmuradov va Matnazar Ozodov, O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti Gulora Rahimovalar ishtirokida katta madaniy konsert dasturi namoyish etildi.
Konsert davomida barcha tashrif buyurgan O‘zbekiston xalq artistlari, shoir va yozuvchilar o‘zlarining madaniy chiqishlari bilan davraga ko‘tarinki kayfiyat va jo‘shqinlik ulashishdi.
Konsert yakunida UrDU rektori B.Abdullayev soʻzga chiqib, ushbu targ‘ibot tadbirlari butun Respublikamiz bo‘ylab xalqimiz va ayniqsa, yoshlarga shijoat, gʻayrat baxsh etayotganini taʼkidlab, mazkur tashabbus uchun Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligiga minnatdorchilik bildirdi.
Mazmunli konsert dasturi barchada iliq taassurot qoldirdi.
urdu.uz, “Yangi o‘zbekiston – inson qadri ulugʻlangan yurt!” shiori ostida maʼnaviy-maʼrifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi

Проведена духовно-просветительская пропагандистская акция под девизом «Новый Узбекистан – страна, где прославляется человеческое достоинство!»
3 июля 2022 года в Ургенчском государственном университете состоялась духовно-просветительская пропагандистская акция с участием культурного каравана под девизом «Новый Узбекистан – страна, где прославляется человеческое достоинство!»
Была представлена ​​большая культурно-концертная программа с участием заслуженного работника культуры Республики Узбекистан, награжденного орденом «Мехнат шухрати», члена Союза писателей Узбекистана, поэтессы Зульфии Моминовой, лауреата премии «Шухрат». медаль Рохила Розимова, лауреат премии «Нихол», Ферузбек Норматов, абсолютный победитель Международного конкурса бахши, Сурат Артыков, заслуженный артист Республики Узбекистан, Озод Бекмурадов, заслуженный артист Республики Узбекистан, эстрадный певец Шоира Отабекова, лауреаты премии «Нихол» Джейхун Матмурадов и Матназар Озодов, народная артистка Республики Узбекистан Гулора Рахимова.
Во время концерта все приехавшие народные артисты, поэты и писатели Узбекистана делились веселым настроением и энтузиазмом своими культурными выступлениями.
В конце концерта выступил ректор УрДУ Б.Абдуллаев, который подчеркнул, что данные пропагандистские мероприятия вызывают энтузиазм у нашего народа по всей республике, особенно у молодежи, и поблагодарил Министерство культуры Республики Узбекистан за эту инициативу.