“Yangi o‘zbekiston – inson qadri ulugʻlangan yurt!” shiori ostida maʼnaviy-maʼrifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi
2022-yil 3-iyul kuni Urganch davlat universitetida  “Yangi O‘zbekiston – inson qadri ulugʻlangan yurt!” shiori ostidagi madaniyat karvoni ishtirokida maʼnaviy-maʼrifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, “Mehnat shuhrati” ordeni sohibasi, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoira Zulfiya Mo‘minova, “Shuhrat” medali sohibasi Rohila Ro‘zimova, “Nihol” mukofoti sohibi, Xalqaro baxshilar ko‘rik-tanlovi mutloq g‘olibi Feruzbek Normatov, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist Sur’at Ortiqov, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist Ozod Bekmuradov, Estrada xonandasi Shoira Otabekova, “Nihol” mukofoti sohiblari Jayhun Matmuradov va Matnazar Ozodov, O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti Gulora Rahimovalar ishtirokida katta madaniy konsert dasturi namoyish etildi.
Konsert davomida barcha tashrif buyurgan O‘zbekiston xalq artistlari, shoir va yozuvchilar o‘zlarining madaniy chiqishlari bilan davraga ko‘tarinki kayfiyat va jo‘shqinlik ulashishdi.
Konsert yakunida UrDU rektori B.Abdullayev soʻzga chiqib, ushbu targ‘ibot tadbirlari butun Respublikamiz bo‘ylab xalqimiz va ayniqsa, yoshlarga shijoat, gʻayrat baxsh etayotganini taʼkidlab, mazkur tashabbus uchun Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligiga minnatdorchilik bildirdi.
Mazmunli konsert dasturi barchada iliq taassurot qoldirdi.
urdu.uz, “Yangi o‘zbekiston – inson qadri ulugʻlangan yurt!” shiori ostida maʼnaviy-maʼrifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi

On July 3, 2022, at Urganch State University, a spiritual and educational promotion event was held with the participation of the cultural caravan under the motto "New Uzbekistan - a country where human dignity is glorified!"
A large cultural concert program was presented with the participation of Honored Worker of Culture of the Republic of Uzbekistan, who was awarded the "Mehnat shuhrati" order, member of the Writers' Union of Uzbekistan, poetess Zulfia Mominova, recipient of the "Shuhrat" medal Rohila Rozimova, recipient of the "Nihol" award, Feruzbek Normatov, the absolute winner of the International Bakhshi contest, Surat Artykov, the honored artist of the Republic of Uzbekistan, Ozod Bekmuradov, the honored artist of the Republic of Uzbekistan, pop singer Shoira Otabekova, the winners of the "Nihol" award Jayhun Matmuradov and Matnazar Ozodov, People's Artist of the Republic of Uzbekistan Gulora Rahimova.
During the concert, all the visiting folk artists, poets and writers of Uzbekistan shared a cheerful mood and enthusiasm with their cultural performances.
At the end of the concert, UrDU rector B.Abdullayev made a speech and emphasized that these promotional events give enthusiasm to our people throughout the Republic, especially to young people, and thanked the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan for this initiative.