Urganch davlat universitetida oʻquv seminarlar boshlandi
2022-yil 5-iyul sanasida Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston Respublikasining Mustaqillik bayramiga tayyorgarlik koʻrish, keng koʻlamli islohotlar, qabul qilingan qonunlar hamda ularning jamiyat farovonligini taʼminlash, insonlar hayotini yaxshilashda tutgan oʻrni va ahamiyatini keng jamoatchilikka tushuntirish ishlarini olib borish maqsadida hududiy trenerlar uchun 2 kunlik oʻquv seminarlari boshlandi.
Oʻquv seminarlar avvalida universitet Madaniyat saroyida UrDU rektori B.Abdullayev hamda Birinchi prorektor S.Davletovlar dars mashgʻulotlarini olib boradigan respublika va hududiy trenerlari bilan tashkiliy masalalar yuzasidan uchrashuv oʻtkazdilar.
Shundan soʻng, hududiy trenerlar uchun oʻquv seminarlar guruhlarga boʻlingan holda oʻz ishini boshladi.

5 июля 2022 года в Ургенчском государственном университете начался 2-х дневный тренинг для региональных тренеров с целью подготовки ко Дню Независимости Республики Узбекистан, разъяснения широкой общественности о масштабных реформах, принятых законах и их роли и значение в обеспечении благополучия общества и улучшении жизни людей.
Перед учебными семинарами ректор УрДУ Б.Абдуллаев и первый проректор С.Давлетов провели встречу с республиканскими и региональными тренерами, проводящими занятия, по организационным вопросам во Дворце культуры университета.