Urganch davlat universitetida oʻquv seminarlar boshlandi
2022-yil 5-iyul sanasida Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston Respublikasining Mustaqillik bayramiga tayyorgarlik koʻrish, keng koʻlamli islohotlar, qabul qilingan qonunlar hamda ularning jamiyat farovonligini taʼminlash, insonlar hayotini yaxshilashda tutgan oʻrni va ahamiyatini keng jamoatchilikka tushuntirish ishlarini olib borish maqsadida hududiy trenerlar uchun 2 kunlik oʻquv seminarlari boshlandi.
Oʻquv seminarlar avvalida universitet Madaniyat saroyida UrDU rektori B.Abdullayev hamda Birinchi prorektor S.Davletovlar dars mashgʻulotlarini olib boradigan respublika va hududiy trenerlari bilan tashkiliy masalalar yuzasidan uchrashuv oʻtkazdilar.
Shundan soʻng, hududiy trenerlar uchun oʻquv seminarlar guruhlarga boʻlingan holda oʻz ishini boshladi.

On July 5, 2022, a 2-day training for regional trainers began at Urganch State University in order to prepare for the Independence Day of the Republic of Uzbekistan, to explain to the general public about large-scale reforms, adopted laws and their role and importance in ensuring the well-being of society and improving people's lives.
Before the educational seminars, UrDU Rector B. Abdullayev and First Vice-Rector S. Davletov held a meeting with the republican and regional trainers, who conduct the classes, on organizational issues in the Palace of Culture of the university.