Faxriy ustozlar va bir guruh faol talaba-yoshlar taqdirlandi
Joriy yil 5-iyul sanasida Urganch davlat universiteti rahbariyati uzoq yillardan buyun universitetda faoliyat yuritib kelayotgan faxriy ustozlar hamda faol talaba-yoshlar va ularning ota-onalari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev koʻp yillik samarali mehnati tufayli ilm-fani, taʼlim sohasini rivojlantirishga munosib hissa qoʻshgan i.f.d., prof. B.Roʻzmetov,  f.f.n., prof. Z.Doʻsimov, f.f.n., dots. R.Yoʻldoshevlarga  birinchi darajali “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishonini tantanali topshirdi.
Shuningdek,  universitetdagi tahsili davomida madaniy-maʼrifiy tadbirlarni yuqori saviyada oʻtkazishda munosib hissa qoʻshgan hamda oʻquv va jamoat ishlaridagi faolligi uchun bir guruh faol talaba-yoshlar va ularning ota-onalari universitet rektorining Tashakkurnomalari va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.
Uchrashuvda universitet rahbariyati va faxriy ustozlar yoshlarga oʻzlarining samimiy tilak va istaklarini bildirib, yurtimizda, qolaversa, universitetda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlardan oqilona foydalanib, mamlakatimiz rivojiga munosib hissa qoʻshishlaridan umidvor ekanliklarini bildirdilar.

5 июля текущего года руководство Ургенчского государственного университета провело встречу с преподавателями-ветеранами, много лет работающими в университете и активными студентами и их родителями.
На встрече ректор УрГУ Б.Абдуллаев торжественно наградил проф. Б. Рузметов, проф. З. Дусимов, к.т.н., многоточие. Р. Юлдошев нагрудный знак первой степени «Ветеран труда».
Также группа активных студентов и их родителей, внесших достойный вклад в культурно-просветительскую деятельность на высоком уровне во время обучения в университете и проявивших активность в воспитательной и общественной деятельности, были награждены благодарственными письмами и подарками от ректора университет.
На встрече администрация университета и преподаватели-ветераны выразили искренние пожелания молодежи и выразили надежду, что они внесут достойный вклад в развитие нашей страны, разумно используя созданные для студентов условия и возможности. и молодежь в нашей стране и в университете.