Faxriy ustozlar va bir guruh faol talaba-yoshlar taqdirlandi
Joriy yil 5-iyul sanasida Urganch davlat universiteti rahbariyati uzoq yillardan buyun universitetda faoliyat yuritib kelayotgan faxriy ustozlar hamda faol talaba-yoshlar va ularning ota-onalari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev koʻp yillik samarali mehnati tufayli ilm-fani, taʼlim sohasini rivojlantirishga munosib hissa qoʻshgan i.f.d., prof. B.Roʻzmetov,  f.f.n., prof. Z.Doʻsimov, f.f.n., dots. R.Yoʻldoshevlarga  birinchi darajali “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishonini tantanali topshirdi.
Shuningdek,  universitetdagi tahsili davomida madaniy-maʼrifiy tadbirlarni yuqori saviyada oʻtkazishda munosib hissa qoʻshgan hamda oʻquv va jamoat ishlaridagi faolligi uchun bir guruh faol talaba-yoshlar va ularning ota-onalari universitet rektorining Tashakkurnomalari va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.
Uchrashuvda universitet rahbariyati va faxriy ustozlar yoshlarga oʻzlarining samimiy tilak va istaklarini bildirib, yurtimizda, qolaversa, universitetda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlardan oqilona foydalanib, mamlakatimiz rivojiga munosib hissa qoʻshishlaridan umidvor ekanliklarini bildirdilar.

Veteran teachers and a group of active students were awarded
On July 5 of this year, the leadership of Urganch State University held a meeting with veteran teachers who have been working at the university for many years and active students and their parents.
At the meeting, Rector of UrSU B.Abdullayev ceremoniously awarded prof. B. Rozmetov, prof. Z. Dosimov, Ph.D., dots. R. Yoldoshev the badge of the first degree "Veteran of Labor".
Also, a group of active students and their parents who made a worthy contribution to cultural and educational activities at a high level during their studies at the university and were active in educational and public affairs were awarded with letters of thanks and gifts from the rector of the university.
At the meeting, the administration of the university and the veteran teachers expressed their sincere wishes to the young people and expressed their hope that they will make a worthy contribution to the development of our country by making reasonable use of the conditions and opportunities created for students and young people in our country and at the university.