Bugun, 21-iyul kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Texnika fakultetining "Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish" , "Avtomobilsozlik va traktorsozlik" , "Yerusti transport tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi" , "Shahar qurilishi va xo'jaligi" yo'nalishlari bitiruvchi talabalariga diplom topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Diplom topshirish marosimida tabrik soʻzini olgan Texnika fakulteti dekani M.Qurbonov barcha talaba-yoshlarga 4 yillik taʼlimi mobaynida oʻzlarining aʼlo oʻqishi, namunali xulqi va universitet maʼnaviy-maʼrifiy hayotidagi faolliklari uchun minnatdorchilik izhor etib, ezgu tilaklarini yoʻlladilar.

Сегодня, 21 июля, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялся выпускной с кафедрами «Производство строительных материалов, изделий и конструкций», «Автомобилестроение и тракторостроение», «Наземные транспортные системы и их эксплуатация», «Городское строительство и хозяйство» Технологического факультета.
Декан технического факультета Курбанов М., выступивший с поздравительной речью на вручении дипломов, выразил благодарность всем студентам за отличную учебу, примерное поведение и активность в духовно-просветительской жизни университета в течение 4-х лет обучения. образования и передал свои наилучшие пожелания.