Bugun, 21-iyul kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Texnika fakultetining "Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish" , "Avtomobilsozlik va traktorsozlik" , "Yerusti transport tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi" , "Shahar qurilishi va xo'jaligi" yo'nalishlari bitiruvchi talabalariga diplom topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Diplom topshirish marosimida tabrik soʻzini olgan Texnika fakulteti dekani M.Qurbonov barcha talaba-yoshlarga 4 yillik taʼlimi mobaynida oʻzlarining aʼlo oʻqishi, namunali xulqi va universitet maʼnaviy-maʼrifiy hayotidagi faolliklari uchun minnatdorchilik izhor etib, ezgu tilaklarini yoʻlladilar.

Today, on July 21, at the Palace of Culture of Urganch State University, graduation ceremony was held with the departments "Production of construction materials, products and structures", "Automotive and tractor construction", "Ground transport systems and their operation", "Urban construction and economy" of the Faculty of Technology.
The dean of the Technical Faculty, M. Kurbanov, who gave the congratulatory speech at the diploma ceremony, expressed his gratitude to all students for their excellent studies, exemplary behavior and activity in the spiritual and educational life of the university during their 4-year education, and sent his best wishes.