2022-yil 26-iyul sanasidan Xalqaro konferensiya bilan bir vaqtda universitetimiz yoshlari uchun xalqaro maktab doirasida maxsus kurslar o’qitila boshlandi.
▪️Ushbu maktab AQSh Milliy tadqiqotlar fondi IRES tomonidan qo’llab quvvatlangan boʻlib, unda ayni damda universitetimizda mehmon boʻlib turgan xorijlik olimlar maʼruza qiladilar.
▫️Bugungi xalqaro maktabda Kaliforniya universiteti akademigi, dunyoga mashhur ayol matematik olima Svetlana Jitomirskaya dars mashgʻulotlarini olib bormoqda.
▪️Ushbu xalqaro maktabda AQShdan tashrif buyurgan 15 nafar PhD doktorantlar, O’zbekistonlik 10 nafar yosh tadqiqotchilar ikki hafta davomida maxsus kurslar bo’yicha ma’ruzalar tinglaydilar va amaliy mashg’ulotarda qatnashadilar.

С 26 июля 2022 года, одновременно с Международной конференцией, в рамках международной школы будут проходить спецкурсы для молодежи нашего университета.
Эта школа поддерживается Национальным исследовательским фондом США IRES, а зарубежные ученые, которые в данный момент посещают наш университет, читают лекции.
Сегодня в международной школе ведет занятия Светлана Житомирская, академик Калифорнийского университета, женщина-математик с мировым именем.
В этой международной школе 15 аспирантов из США и 10 молодых исследователей из Узбекистана прослушают лекции по спецкурсам и примут участие в практических занятиях в течение двух недель.