Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi, «Ma’rifat» targ‘ibotchilar jamiyati, Oliy Majlis huzuridagi jamoat fondi hamda qator tashkilotlar hamkorligida 2022-yilning 22-25 avgust kunlari Toshkent shahrida «Uchinchi renessans – ma’rifatli jamiyat sari» mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjumani o‘tkazilmoqda.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlardan taniqli olimlar, ziyolilar, shoir va yozuvchilar ishtirok etmoqda. Xorazm viloyati tarkibida Urganch davlat universiteti Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori, prof. S.Davletov hamda UrDU tuzilmasidagi “Qatagʻon qurbonlari xotirasi” muzeyi direktori Y.Raxmonovalar qatnashmoqda.

In cooperation with the Republican Spirituality and Enlightenment Center, Marifat Society of Propagandists, Public Fund under the Oliy Majlis and a number of organizations republican scientific-practical conference is being held in Tashkent on August 22-25, 2022 on the theme "Third Renaissance - Towards an Enlightened Society".
Well-known scientists, intellectuals, poets and writers from the Republic of Karakalpakstan and regions are participating in it. The first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs of Urganch State University in Khorezm region, prof. S. Davletov and Y. Rakhmonova, the director of the museum "Memory of Repression Victims" in the structure of UrSU, are participating.