2022-yilning 30-avgust sanasida Urganch davlat universitetida Ichki ishlar vazirligi yoshlar boʻlimi boshligʻi B.Sultonov, Viloyat IIB XPB katta inspektori J.Masharipov, UrDU birinchi prorektori S.Davletov, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari hamda tyutorlar ishtirokida yoshlar orasida huquqbuzarliklar profilaktikasini amalga oshirish masalalariga bag‘ishlangan davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Unda Ichki ishlar tizimi tomonidan turli xil jinoyatchiliklarni oldini olish borasida olib borilayotgan profilaktik ishlar, shu jumladan, yoshlar orasida sodir etilayotgan jinoyatlar, ularni kelib chiqish sabablari, ularni oldini olishda Ichki ishlar boshqamasi hamda oliy taʼlim muassasalarining hamkorligi haqida atroflicha soʻz yuritildi.
Uchrashuv davomida huquqbuzarliklar profilaktikasini amalga oshirishda universitet tyutorlarining roli va vazifalari keng muhokama etilib, mutaxassislar tomonidan tegishli tavsiyalar berildi.

On August 30, 2022, at Urganch State University, with the participation of the head of the youth department of the Ministry of Internal Affairs B. Sultanov, the senior inspector of the Regional IIB XPB J. Masharipov, the first vice-rector of UrSU S. Davletov, the deputy deans of the faculties for work with youth and tutors, the prevention of offenses among young people a roundtable discussion on implementation issues was held.
It was discussed in detail about the preventive work carried out by the Internal Affairs system to prevent various crimes, including crimes committed among young people, their causes, cooperation of the Internal Affairs Department and higher education institutions in their prevention.
During the meeting, the roles and tasks of university tutors in the implementation of crime prevention were widely discussed, and relevant recommendations were given by experts.