Yangi 2022-2023-oʻquv yili boshlanishi munosabati bilan Urganch davlat universitetida “Yangi O‘zbekistonda el aziz aziz, inson aziz!” shiori ostida Mustaqillik darslari olib borilmoqda.
Yangi oʻquv yilining ilk Mustaqillik darsi anʼanaga muvofiq universitet madaniyat saroyida, jamiyatimizda oʻz oʻrniga ega ziyoli insonlar ishtirokida boʻlib oʻtdi. Darsni Xorazm viloyati hokimining ijtimoiy soha boʻyicha oʻrinbosari S.Salayev, universitet rektori, f-m.f.d. B.Abdullayev hamda “Tarix” kafedrasi dotsenti, t.f.d. S.Matkarimovalar olib bordi.
Dars jarayonlarida talabalarga mustaqillik bergan imkoniyatlar, yurtimizdagi tinchlik-osoyishtalik va jadal rivojlanishlar haqida gapirib berdilar, soʻnggi yillarda yoshlarning bilim olishlari uchun yaratilgan keng imkoniyatlar haqida atroflicha toʻxtaldilar.

On the occasion of the beginning of the new 2022-2023 academic year, Urganch State University conducted Independence classes under the slogan "Yangi O‘zbekistonda el aziz aziz, inson aziz!".
The first Independence classes of the new academic year were held in accordance with tradition at the University's Palace of Culture, with the participation of intellectuals who have a place in our society. The lesson was conducted by S. Salayev, deputy governor of the Khorezm region for social affairs, and university rector, and Dr. Phys.-Math. Sc. B.Abdullayev and associate professor of the "History" department, Ph.D. S. Matkarimovalar.
During the lessons, they talked about the opportunities that gave students independence, peace, and rapid development in our country, and talked about the wide opportunities created for the education of young people in recent years.