2022-yil 7-sentabr sanasida UrDU birinchi prorektori S.Davletov raisligida universitet tyutorlari faoliyati va yangi oʻquv yilida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tashkil etish masalalari yuzasidan yigʻilish oʻtkazildi.
Unda UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, fakultetlarning Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari hamda barcha tyutorlar ishtirok etdi.
Yigʻilishda universitet tyutorlarining ish faoliyatini samarali tashkil etish, bu borada belgilangan chora-tadbirlarni o'z vaqtida bajarish, talaba-yoshlarga munosib shart-sharoitlarni yaratish, turar joyga ehtiyoji bor yoshlarni TTJga va ijaraga joylashtirish ishlarining borishi, to'garaklar faoliyatini tizimli yo'lga qo'yish va boshqa masalalar muhokama etildi. Kelgusidagi rejalar haqida fikr almashilib, zarur topshiriqlar berildi.

On September 7, 2022, under the chairmanship of the first vice-rector of UrSU S. Davletov, a meeting was held regarding the activities of university tutors and the issues of youth issues and the organization of spiritual and educational work in the new academic year.
It was attended by R. Sharipov, adviser to the rector of UrSU, Sh. Allaberganov, head of the Youth Work, Spirituality and Education Department, deputy deans of the faculties for work with youth, and all tutors.
At the meeting, the effective organization of work of university tutors, the timely implementation of measures in this regard, the creation of suitable conditions for students and young people, the progress of placement of young people in need of accommodation in Students' dormitory and rent, the activities of clubs in a systematic way and other issues were discussed. Opinions about future plans were exchanged and necessary assignments were given.