“Orientation Week” Tarix fakulteti talabalari bilan davom etdi
“Orientation Week” haftaligi doirasidagi uchrashuv bugun, 9-sentabr kuni Tarix fakultetining 1-kurs talabalari ishtirokida boʻlib oʻtdi. Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ishtirok etib, soʻzga chiqdi. Soʻzi avvalida yurtimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan islohotlarga toʻxtaldi. Universitetning  odob-axloq qoidalari, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, faoliyati yoʻlga qoʻyilgan toʻgaraklar, talabalar turar joyiga joylashtirish masalalari hamda ijara toʻlovini qoplab berilishi haqida soʻz yuritdi.
Shuningdek, uchrashuvda Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyati boshqarmasi boshligʻi S.Palvonov ishtirok etib,  “Yoshlar daftari”, “Bir million dasturchi” loyihasi, agentlik tomonidan yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, loyihalar haqida maʼlumot berdi. “Jadidlar” toʻplamini universitet kutubxonasiga hadya qildi.

«Ориентация» продолжилась со студентами Исторического факультета
Встреча в рамках «Ориентационной недели» состоялась сегодня, 9 сентября, с участием студентов 1 курса Исторического факультета. В нем принял участие и выступил первый проректор УрГУ С. Давлетов. В начале своего выступления он коснулся реформ, осуществленных в нашей стране за последние годы. Он рассказал о правилах этикета вуза, духовно-воспитательных процессах, созданных клубах, вопросах проживания студентов и возмещения арендной платы.
Также во встрече принял участие начальник Хорезмского областного управления Агентства по делам молодежи Палвонов С., который дал информацию о «Ёшлар дафтари», проекте «Бир миллион дастурчи», возможностях и проектах, созданных агентством. для молодежи. Он передал коллекцию «Джадидлар» университетской библиотеке.