2022-2023-oʻquv yilida Urganch davlat universitetiga talabalikka tavsiya qilingan oʻgʻil-qizlar uchun “Tanishtiruv haftaligi” davom etmoqda. Unda universitet rahbariyati har bir fakultetning 1-kurs talabalari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda.
Bugun, 10-sentabr kuni Filologiya fakultetining 1-kurs talabalari bilan UrDU Birinchi prorektori S.Davletov fakultet dekani D.Gʻayipov hamrohligida uchrashuv oʻtkazdi.
Soʻzi avvalida yurtimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan islohotlarga toʻxtaldi. Shuningdek, universitetning odob-axloq qoidalari, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, faoliyati yoʻlga qoʻyilgan toʻgaraklar, talabalar turar joyiga joylashtirish masalalari hamda ijara toʻlovini qoplab berilishi haqida soʻz yuritdi.
Shuningdek, fakultet dekani D.Gʻayipov ta’lim jarayonini tashkil etish masalalari yuzasidan tushuntirish berib, fakultet hayoti bilan tanishtirdi.

Продолжается «Ориентационная неделя» для юношей и девушек, рекомендованных к поступлению в Ургенчский государственный университет в 2022-2023 учебном году. Руководство университета проводит встречи с первокурсниками каждого факультета.
Сегодня, 10 сентября, первый проректор УрГУ С. Давлетов в сопровождении декана факультета Д. Гаипова провел встречу со студентами первого курса Филологического факультета.
В начале своего выступления он коснулся реформ, осуществленных в нашей стране за последние годы. Он также рассказал о правилах этикета вуза, духовно-воспитательных процессах, созданных клубах, вопросах проживания студентов и возмещения арендной платы.
Также декан факультета Гаипов Д. дал разъяснение по вопросам организации учебного процесса и ознакомил с жизнью факультета.