Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi bugun, 27-sentabr kuni Fizika-matematika fakultetining 1-kurs talabalari bilan bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqotda muhtaram Prezidentimiz tomonidan olib borilayotgan izchil islohotlarni talabalar ong-u shuuriga yetkazish, siyosiy islohotlar bo’yicha bilimlari ko’lamini kengaytirishga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuvda rektor tomonidan bugungi davr talabasi qanday bo’lishi kerakligi, oliy ta’limni rivojlantirish yo‘lida amalga oshirilayotgan ishlarga yoshlarning qo’shayotgan hissalari, talabalarning o‘qib bilim olishlari uchun universitetda yaratilayotgan keng imkoniyatlar va shart-sharoitlar to‘g‘risida atroflicha ma’lumotlar berib o‘tildi.

Очередная встреча ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева состоялась сегодня, 27 сентября, со студентами первого курса Физико-математического факультета.
В открытом диалоге особое внимание уделялось доведению до сознания студентов последовательных реформ, проводимых нашим уважаемым президентом, расширению круга их знаний о политических реформах.
На встрече ректор подробно рассказал, каким должен быть современный студент, о вкладе молодежи в работу, проводимую по развитию высшего образования, о широких возможностях и условиях, созданных в университете для обучения студентов была предоставлена информация.