Joriy yil 28-sentabr kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 2-majlisi boʻlib oʻtdi. 1-oktabr – “Oʻqituvchi va murabbiylar kuni” arafasidagi ushbu Kengash majlisi universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida bayramona kayfiyatda oʻtkazildi.
Yigʻilish avvalida rektor B.Abdullayev taʼlim sohasida samarali mehnat qilib, talaba-yoshlarning zamona talablari asosida kasb-hunar egallashi yoʻlida, ularni yurtga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi fidoiyligi, kelajak avlodga ibrat maktabi boʻluvchi shijoati uchun bir guruh professor-oʻqituvchilar va tyutorlarga faxriy yorliq hamda esdalik sovgʻalarini oʻzining samimiy va ezgu tilak-istaklari ila topshirdi.
Shuningdek, Iqtisodiyot fakulteti oʻqituvchisi I.Madaminovga Iqtisodiyot fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) diplomini hamda "Navro‘z sadolari" ko‘p ovozli xalq cholg‘ulari ansambl va orkestrlari VIII Xalqaro festivalida faol ishtirok etib, gʻoliblikni qoʻlga kiritgan Urganch davlat universiteti Talabalar xalq cholgʻulari orkestri rahbari I.Karimovga gʻoliblik diplomi va rasmiy nishonni tantanali topshirdi.

A group of devoted professors and teachers was honored at the meeting of the Council of Urganch State University
On September 28 of this year, the 2nd meeting of the Council of Urganch State University was held. October 1 - this meeting of the Council on the eve of the "Day of Teachers and Mentors" was held in a festive mood under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the participation of the members of the Council.
At the beginning of the meeting, Rector B.Abdullayev awarded a group of professors and teachers, and tutors with his sincere and good wishes with honorary certificates and souvenirs for their effective work in the field of education, for their selflessness in educating students and young people in the spirit of loyalty to the country, and for their courage in becoming an example school for the future generation.
Also, he ceremonially presented the winner's diploma and an official badge to the teacher of the Faculty of Economics, I. Madaminov, was awarded the Doctor of Philosophy (Ph.D.) diploma in Economic Sciences, and I. Karimov, head of the Urganch State University Student Folk Instrument Orchestra, who took an active part in the 8th International Festival of Polyphonic Folk Instrumental Ensembles and Orchestras "Sounds of Navroz" and won the prize.