Koreyaning Dongshin universiteti rektori Dr. Lee Ju Hee boshchiligidagi bir guruh mehmonlarimiz bugun Xorijiy filologiya fakultetida boʻldilar. Koreys tili dars jarayonlarini kuzatib, talabalar va oʻqituvchilar bilan suhbatda boʻldilar.
Taʼkidlash joizki, Xorijiy filologiya fakulteti jamoasi joriy yilda Jamila Ermetova boshchiligida Koreyaning SEED dasturi tomonidan qo‘llab-quvvatlangan “Koreyashunoslik Akademiyasi” grantini qo‘lga kiritdilar. Bunga ko‘ra, 2023-2024 o‘quv yilidan boshlab “Koreyashunoslik va tillarni o‘qitish” bakalavr yo‘nalishi o‘z faoliyatini boshlaydi. Bu yo‘nalishda talabalar nafaqat koreys tilini o‘rganadilar, balki Koreyaning tarixi, madaniyati, urf-odati haqida chuqur bilimga ega bo‘ladilar. Bu esa koreyalik hamkor universitetlar yordamida, jumladan, Dongshin universiteti yordamida yanada muvaffaqiyatli yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilgan.
Mehmonlar Xorijiy filologiya fakultetiga tashrifi doirasida ushbu loyiha uchun ajratilgan xona bilan ham yaqindan tanishdilar.

Rector of the Dongshin University of Korea a group of our guests led by Dr. Lee Ju Hee visited the Faculty of Foreign Philology today. They observed Korean language lesson processes and talked with students and teachers.
It is worth noting that this year the team of the Faculty of Foreign Philology won the "Academy of Korean Studies" grant supported by the SEED program of Korea under the leadership of Jamila Ermetova. According to this, from the 2023-2024 academic year, the bachelor's course "Korean Studies and Language Teaching" will begin its activities. In this direction, students not only learn the Korean language, but also gain in-depth knowledge of the history, culture, and traditions of Korea. It is planned to be more successful with the help of Korean partner universities, including Dongshin University.
During their visit to the Faculty of Foreign Philology, the guests got to know the room dedicated to this project.