Koreyaning Dongshin universiteti rektori Dr. Lee Ju Hee boshchiligidagi bir guruh mehmonlarimiz bugun Xorijiy filologiya fakultetida boʻldilar. Koreys tili dars jarayonlarini kuzatib, talabalar va oʻqituvchilar bilan suhbatda boʻldilar.
Taʼkidlash joizki, Xorijiy filologiya fakulteti jamoasi joriy yilda Jamila Ermetova boshchiligida Koreyaning SEED dasturi tomonidan qo‘llab-quvvatlangan “Koreyashunoslik Akademiyasi” grantini qo‘lga kiritdilar. Bunga ko‘ra, 2023-2024 o‘quv yilidan boshlab “Koreyashunoslik va tillarni o‘qitish” bakalavr yo‘nalishi o‘z faoliyatini boshlaydi. Bu yo‘nalishda talabalar nafaqat koreys tilini o‘rganadilar, balki Koreyaning tarixi, madaniyati, urf-odati haqida chuqur bilimga ega bo‘ladilar. Bu esa koreyalik hamkor universitetlar yordamida, jumladan, Dongshin universiteti yordamida yanada muvaffaqiyatli yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilgan.
Mehmonlar Xorijiy filologiya fakultetiga tashrifi doirasida ushbu loyiha uchun ajratilgan xona bilan ham yaqindan tanishdilar.

Ректор Корейского университета Донгшин и группа наших гостей во главе с доктором Ли Джу Хи посетили сегодня факультет иностранной филологии. Они наблюдали за ходом уроков корейского языка и общались со студентами и учителями.
Стоит отметить, что в этом году команда факультета Иностранной филологии выиграла грант «Академия корееведения» при поддержке программы SEED Кореи под руководством Джамилы Эрметовой. Согласно этому, с 2023-2024 учебного года начнет свою деятельность бакалавриат по направлению «Корееведение и преподавание языков». В этом направлении студенты не только изучают корейский язык, но и получают глубокие знания об истории, культуре и традициях Кореи. Планируется добиться большего успеха с помощью корейских университетов-партнеров, в том числе Университета Донгшин.
Во время посещения факультета Иностранной филологии гости ознакомились с помещением, посвященным этому проекту.