Tashrif avvalida UrDU rektori B.Abdullayev bilan uchrashdilar. Shuningdek, uchrashuvda UrDU tomonidan Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov, “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri J.Ermetova va Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i E.Yoʻldoshevlar ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida tomonlar oʻzaro universitetlarning bugungi kundagi faoliyatlari haqida maʼlumot almashdilar. Jumladan, UrDU rektori B.Abdullayev Koreya universitetlari bilan xalqaro aloqalar kengayib borayotganligi, koreys tilini ikkinchi til sifatida oʻqitish yoʻlga qoʻyilgani va universitetda koreys tilini rivojlantirish boʻyicha olib borilayotgan ishlar xususida gapirib oʻtdi hamda Silla universiteti bilan hamkorlikni oʻrnatish boʻyicha oʻz takliflarini bildirdi: Koreyashunoslik va tillar ta’limi yoʻnalishini ochish, turizm, mashinasozlik, IT sohalari boʻyicha mutaxassislar tayyorlanayotgan yoʻnalishlarning talabalariga koreys tilini oʻqitishda professor-oʻqituvchi jalb qilish.
Muloqot chogʻida Silla universitetda oʻqishni xohlovchilarning oʻqishini koʻchirish, qoʻshm taʻlim dasturlarini yoʻlga qoʻyish, grantlar ajratish, Topik boʻyicha seminarlar tashkil etish masalalari ham muhokama qilinib, Urganch davlat universiteti va Janubiy Koreyaning Silla universiteti oʻrtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.

At the beginning of the visit, they met with UrSU rector B. Abdullayev. The meeting was also attended by G. Orazboyev, vice-rector for International Cooperation of UrSU, Z. Jumaniyozov, dean of the Faculty of Foreign Philology, J. Ermetova, head of the "English language and literature" department, and E. Yoldashevlar, head of the International relations department.
Before the meeting, the parties exchanged information about the current activities of the universities. In particular, UrSU Rector B.Abdullayev spoke about the expansion of international relations with Korean universities, the introduction of Korean as a second language, and the ongoing work on the development of the Korean language at the university, as well as his suggestions for establishing cooperation with Silla University: To open a language course, to involve a professor-teacher in teaching the Korean language to the students of the courses where specialists are trained in the fields of tourism, mechanical engineering, and IT.
During the dialogue, the transfer of students who wish to study at Silla University, the establishment of joint educational programs, the allocation of grants, the organization of seminars on topics were also discussed, and a cooperation agreement was signed between Urganch State University and Silla University of South Korea.