Bugun Xorazm viloyati hokimi Farhod Ermanov Urganch davlat universitetining Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti oʻquv binosining kapital taʼmirlash ishlari bilan yaqindan tanishish maqsadida hududda boʻldi. UrDU rektori Baxrom Abdullayev hamrohligida binoning oʻquv auditoriyalari, maʼruza zallari, zamonaviy laboratoriya xonalarini koʻzdan kechirib, tegishli topshiriqlar berdi.
Tashrif doirasida fakultetning professor-oʻqituvchilari bilan suhbatda boʻlib, ularning ilmiy izlanishlari, loyihalariga guvoh boʻldi, ushbu yangiliklarni amaliyotga tadbiq etilishi bilan qiziqdi.
Maʼlumot oʼrnida: 800 oʻringa moʻljallangan ushbu oʻquv binosi 4 qavatdan iborat. Binoda 11 ta yangi zamonaviy laboratoriya xonalari, 3 ta maʻruza zallari, 18 ta oʻquv xonalari mavjud.

Сегодня хоким Хорезмской области Фарход Эрманов посетил область, чтобы ознакомиться с ходом работ по капитальному ремонту учебного корпуса Химико-технологического факультета, расположенного по улице «Независимости» Ургенчского района Ургенчского государственного университета. В сопровождении ректора УрГУ Бахрома Абдуллаева он осмотрел находящиеся в здании учебные аудитории, лекционные залы, современные лабораторные кабинеты и дал соответствующие поручения.
В ходе визита он имел беседу с профессорами и преподавателями факультета, был свидетелем их научных исследований, проектов, интересовался практической реализацией этих нововведений.
Обратите внимание: этот учебный корпус имеет 4 этажа и вмещает 800 мест. В здании 11 новых современных лабораторий, 3 лекционных зала, 18 аудиторий.