Bugun Xorazm viloyati hokimi Farhod Ermanov Urganch davlat universitetining Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti oʻquv binosining kapital taʼmirlash ishlari bilan yaqindan tanishish maqsadida hududda boʻldi. UrDU rektori Baxrom Abdullayev hamrohligida binoning oʻquv auditoriyalari, maʼruza zallari, zamonaviy laboratoriya xonalarini koʻzdan kechirib, tegishli topshiriqlar berdi.
Tashrif doirasida fakultetning professor-oʻqituvchilari bilan suhbatda boʻlib, ularning ilmiy izlanishlari, loyihalariga guvoh boʻldi, ushbu yangiliklarni amaliyotga tadbiq etilishi bilan qiziqdi.
Maʼlumot oʼrnida: 800 oʻringa moʻljallangan ushbu oʻquv binosi 4 qavatdan iborat. Binoda 11 ta yangi zamonaviy laboratoriya xonalari, 3 ta maʻruza zallari, 18 ta oʻquv xonalari mavjud.

Today, Khorezm Region governor Farhod Ermanov visited the region to familiarize himself with the capital repair work of the Faculty of Chemical Technologies educational building located on "Independence" street of Urganch district of Urganch State University. Accompanied by UrSU Rector Bakhrom Abdullayev, he inspected the building's educational auditoriums, lecture halls, and modern laboratory rooms and gave relevant assignments.
During the visit, he had a conversation with professors and teachers of the faculty, witnessed their scientific research, projects, and was interested in the practical implementation of these innovations.
Please note: This educational building has 4 floors with a capacity of 800 seats. The building has 11 new modern laboratories, 3 lecture halls, 18 classrooms.