Joriy yil 28-oktabr kuni Urganch davlat universitetiga biriktirilgan 10 ta mahallalarning yoshlar yetakchilari va uyushmagan yoshlari universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishish maqsadida tashrif buyurdilar. Festival doirasida o‘tkazilgan tadbirlarda ishtirok etdilar.
Shundan so‘ng, Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi vakillari, mahalla yetakchilari va uyushmagan yoshlar, universitet talabalari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov universitet va mahallalar o‘rtasida olib borilayotgan hamkorlik va oldimizda turgan galdagi vazifalar haqida gapirib, ushbu hamkorlikni samarali tashkil etishdagi hissasi uchun mahalla yetakchilariga tashakkurnoma va badiiy kitoblar taqdim qildi.
Shuningdek, universitetda tahsil olayotgan “Yoshlar daftari”ga kirgan yoshlarga Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi tomonidan shartnoma pullarining 50 % ini to‘lab berish to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

On October 28 of this year, youth leaders and unorganized youth from 10 mahallas under the responsibility of Urganch State University visited the university to familiarize themselves with the conditions created at the university. They took part in the events held within the framework of the festival.
After that, a meeting was held with the participation of representatives of the regional office of the Youth Affairs Agency, mahalla leaders, unorganized youth, and university students. At the meeting, the First Vice-Rector of UrSU S. Davletov spoke about the cooperation between the university and the neighborhoods and the tasks ahead of us and presented a letter of thanks and art books to the mahalla leaders for their contribution to the effective organization of this cooperation.
Also, the regional department of the Youth Affairs Agency handed over certificates of payment of 50% of the tuition fee to the young people enrolled in the "Yoshlar daftari" who are studying at the university.