Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi bugun, 2-noyabr kuni Kimyoviy texnologiyalar fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi.
▪️Uchrashuv avvalida Prezidentimiz tashabbusi bilan mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga koʻtarilganligi, yoshlarning oʻz iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotganligi, xususan, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida toʻxtalib oʻtildi.
▪️Shuningdek, keyingi yillarda fakultet olimlari, doktorant va magistr talabalari tomonidan olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar va ularning amaliyotdagi ahamiyati haqida ham alohida aytib oʻtildi.

Сегодня, 2 ноября, состоялась очередная встреча ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева со студентами 1 курса Химико-технологического факультета.
▪️В начале встречи обсуждалось, что государственная политика в отношении молодежи в нашей стране поднята на более высокий уровень по инициативе Президента, создаются широкие возможности для раскрытия молодыми людьми своих талантов и потенциала, в частности, обсуждались условия и возможности, созданные для студентов в университете.
▪️Также отдельно было упомянуто о научных исследованиях, проводимых учеными факультета, докторантами и магистрантами в последние годы и их значимости на практике.