2022-yil 3-noyabr kuni UrDU Iqtisodiyot fakulteti tomonidan Xiva tumani “Qumyop” mahallasida uyushmagan yoshlar bandligini ta’minlash va ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashga ko‘maklashish va OTMga tayyorlov kurslarini tashkil etish, yoshlarni tadbirkorlikka qiziqtirish yuzadan uchrashuv tashkil etildi.
▫️Uchrashuv 15-son umumta’lim maktabining 11-sinf o‘quvchilari ishtirokida boʻlib oʻtdi. Tadbir davomida oʻquvchilar Urganch davlat universiteti bilan yaqindan tanishtirilib, ularni bandligini ta’minlash va ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash boʻyicha zarur bilim va koʻnikmalarga ega boʻldilar.

3 ноября 2022 года на Экономическом факультете УрГУ было организовано совещание на тему обеспечения занятости неорганизованной молодежи и оказания им помощи в ее социальной поддержке, а также организации курсов повышения квалификации для вузов, привлечения молодежи к предпринимательству в Кумёпская махалля Хивинского района.
Встреча прошла с участием учащихся 11 классов 15 общеобразовательной школы. В ходе мероприятия студенты близко познакомились с Ургенчским государственным университетом и приобрели необходимые знания и навыки для обеспечения своего трудоустройства и социальной поддержки.