Joriy yil 4-noyabr sanasida UrDU Iqtisodiyot fakulteti dekani I.Abdullayev universitetning 5-sonli TTJda istiqomat qilayotgan fakultet talabalari bilan uchrashdi. “Menejment va marketing” kafedrasining “Kafedra kunlari” doirasidagi ushbu uchrashuvda fakultet kafedra mudirlari, o‘qituvchilari, xorijiy professor-oʻqituvchilar ishtirok etishdi.
▪️Uchrashuvda dekan I.Abdullayev talabalar bilan suhbatda boʻlib, u yerda yaratilgan barcha shart-sharoitlardan oqilona foydalanib, boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishga chaqirdi. Ichki tartib-qoidalar, talabalar xavfsizligi, ta'lim jarayonlari haqida so'z yuritdi. Sababsiz dars mashg'ulotlarini qoldirmasliklari hamda darslarni o'z vaqtida o'zlashtirishlarini ta'kidladi. Talabalarni qiynayotgan muammolar haqida soʻradi.

4 ноября текущего года декан Экономического факультета УрГУ И.Абдуллаев встретился со студентами факультета, проживающими в студенческом общежитии №5 университета. В этой встрече в рамках «Дней кафедры» кафедры «Менеджмент и маркетинг» приняли участие заведующие кафедрами, преподаватели и зарубежные профессора.
На встрече декан И.Абдуллаев побеседовал со студентами и призвал их с умом использовать все созданные там условия и содержательно проводить свободное время. Он рассказал о внутренних процедурах, безопасности студентов, образовательных процессах. Он подчеркнул, что они не должны пропускать занятия без причины и вовремя учить уроки. Он спросил о проблемах, с которыми сталкиваются студенты.
Также в ходе встречи студенты получили необходимую информацию о продолжении обучения в престижных зарубежных высших учебных заведениях.