Joriy yil 4-noyabr sanasida UrDU Iqtisodiyot fakulteti dekani I.Abdullayev universitetning 5-sonli TTJda istiqomat qilayotgan fakultet talabalari bilan uchrashdi. “Menejment va marketing” kafedrasining “Kafedra kunlari” doirasidagi ushbu uchrashuvda fakultet kafedra mudirlari, o‘qituvchilari, xorijiy professor-oʻqituvchilar ishtirok etishdi.
▪️Uchrashuvda dekan I.Abdullayev talabalar bilan suhbatda boʻlib, u yerda yaratilgan barcha shart-sharoitlardan oqilona foydalanib, boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishga chaqirdi. Ichki tartib-qoidalar, talabalar xavfsizligi, ta'lim jarayonlari haqida so'z yuritdi. Sababsiz dars mashg'ulotlarini qoldirmasliklari hamda darslarni o'z vaqtida o'zlashtirishlarini ta'kidladi. Talabalarni qiynayotgan muammolar haqida soʻradi.

On November 4 of this year, the dean of the Faculty of Economics of UrSU I.Abdullayev met with the students of the faculty living in the Students' Dormitory No. 5 of the university. Department heads, teachers, and foreign professors participated in this meeting within the "Department Days" of the "Management and Marketing" department.
At the meeting, dean I.Abdullayev had a conversation with the students and urged them to use all the conditions created there wisely and spend their free time meaningfully. He spoke about internal procedures, student safety, educational processes. He emphasized that they should not miss classes without reason and learn lessons on time. He asked about the problems facing the students.
Also, during the meeting, students got the necessary information about continuing their education in prestigious foreign higher education institutions.