Bugun, 8-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida "Kasaba uyushmalari-natijalar, muammolar va vazifalar" mavzusida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv 11-noyabr - “Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari kuni” bayramiga bagʻishlandi. Unda Kasaba uyushma qoʻmitasi aʼzolari, faxriy xodimlar ishtirok etdi.
Tadbirni universitet Kasaba uyushma qoʻmitasi raisi Q.Xamrayev ochib berib, qoʻmitaning 9 oylik faoliyati yakunlari bilan tanishtirdi.
Shuningdek, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov "Kasaba uyushmalari va yoshlar” mavzusida oʻz fikr-mulohazalarini bildirdi.
Tadbir soʻnggida Kasaba uyushma qoʻmitasining bir guruh faollari va faxriylariga esdalik sovgʻalari topshirildi.

Today, on November 8, a meeting was held at Urganch State University on the topic "Trade unions - results, problems and tasks".
The meeting was devoted to the holiday of November 11 - "Day of Trade Unions of Uzbekistan". Members of the Trade Union Committee and veteran employees took part in it.
The event was opened by the chairman of the trade union committee of the university, K. Khamrayev, who introduced the results of the committee's 9-month activity.
Also, UrSU First Vice-Rector S. Davletov expressed his opinion on the topic "Trade Unions and Youth".
At the end of the event, souvenirs were handed over to a group of activists and veterans of the Trade Union Committee.