2022-yilning 12-noyabr kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Urganch davlat universiteti faoliyatiga tegishli murojaatlar boʻyicha viloyatimiz fuqarolari uchun Sayyor qabuli oʻtkazildi.
▪️Fuqarolar bilan ochiq muloqot tarzida bo‘lib o‘tgan qabulda yoshlar, ota-onalar, universitet xodimlari o‘z muammo va takliflarini erkin tarzda rektorga bildirdilar.
▪️Fuqarolarimizdan asosan, ijtimoiy himoya, TTJ bilan ta’minlash, mahallada infratuzilmani yaxshilash, kitob masalasi kabi murojaatlar kelib tushmoqda. Ushbu masalalar Sayyor qabul davomida koʻrib chiqildi va ayrimlari joyida yechimini topdi.

On November 12, 2022, the Rector of Urganch State University, Bakhrom Abdullayev, held a mobile reception for the citizens of our region regarding the appeals related to the activities of Urganch State University.
Young people, parents, university employees freely expressed their problems and suggestions to the rector at the reception held in the form of open communication with citizens.
Our citizens mainly receive appeals such as social protection, provision of students' dormitory, improvement of infrastructure in the neighborhood, issue of books. These issues were discussed during the Mobile Reception and some of them were resolved on the spot.