2022-yil 7-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash avvalida rektor Baxrom Abdullayev “Turizm” kafedrasi dotsenti, i.f.d. Umidjon Matyoqubovga Fan doktori diplomini, shuningdek, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi yo'nalishi 1-bosqich magistranti Mahliyo Xo'jayevaga "Innovatsion g'oyalar yetakchisi" medali va guvohnomasini tantanali topshirdi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishi kun tartibidan oʻrin olgan masalalar boʻyicha masʼullarning hisobot va maʼruzalari tinglandi. Mazkur masalalar boʻyicha Kengash aʼzolarining fikr-mulohazalari bildirilib, takliflari inobatga olindi.

7 декабря 2022 года состоялось 4-е заседание совета Ургенчского государственного университета. Совет проходил под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
В начале встречи ректор Бахром Абдуллаев торжественно вручил диплом доктора наук доценту кафедры "Туризм" ДЕК Умиджону Матекубову, а также медаль "Лидер инновационных идей" и сертификат студентке первого курса магистратуры пищевой технологии Махлио Ходжаевой.
После этого были заслушаны доклады должностных лиц по вопросам, включенным в повестку дня заседания Совета. Были высказаны мнения членов Совета по этим вопросам, и их предложения были приняты во внимание.