2022-yil 7-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash avvalida rektor Baxrom Abdullayev “Turizm” kafedrasi dotsenti, i.f.d. Umidjon Matyoqubovga Fan doktori diplomini, shuningdek, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi yo'nalishi 1-bosqich magistranti Mahliyo Xo'jayevaga "Innovatsion g'oyalar yetakchisi" medali va guvohnomasini tantanali topshirdi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishi kun tartibidan oʻrin olgan masalalar boʻyicha masʼullarning hisobot va maʼruzalari tinglandi. Mazkur masalalar boʻyicha Kengash aʼzolarining fikr-mulohazalari bildirilib, takliflari inobatga olindi.

On December 7, 2022, the 4th meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
At the beginning of the meeting, rector Bahrom Abdullayev ceremonially presented the diploma of Doctor of Science to associate professor of the "Tourism" department, DEC Umidjon Matyokubov, as well as the "Leader of Innovative Ideas" medal and certificate to Mahliyo Khojayeva, first-year Master's student of Food Technology.
After that, the reports of the officials on the issues included in the agenda of the Council meeting were heard. The opinions of the members of the Council on these issues were expressed and their suggestions were taken into account.