Bayroq - mustaqillik, tinchlik va barqarorlik timsoli! U kuch-qudrat, jasorat va matonat baxsh etguvchidir.  Bayroq- jondek aziz, nondek moʻtabar.
18-noyabr — "Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilingan kun" munosabati bilan bugun UrDU Filologiya fakultetidagi 1-juftlik darslari Davlat madhiyasini joʻr boʻlib kuylash bilan boshlandi.
Bu orqali talaba-yoshlarimizni vatanga va davlat ramzlariga mehr-muhabbat bilan tarbiyalash, ertangi kunimizga mustahkam poydevor yaratish — asosiy maqsadimizdir.

The flag is a symbol of independence, peace and stability! He is the giver of strength, courage and fortitude. The flag is as dear as a soul, as dignified as bread.
November 18 - on the occasion of the "Day of Adoption of the National Flag of the Republic of Uzbekistan", the 1st couple classes at the Faculty of Philology of UrSU began today with the accompanying singing of the National Anthem.
Through this, our main goal is to educate our students with love for the motherland and state symbols, to create a solid foundation for our future.