Bugun, 13-dekabr sanasida Janubiy Koreyaning Dongshin universiteti Turizm yo'nalishi talabalari hamda UrDU Xorijiy filologiya fakulteti va Turizm yo'nalishi talabalari o'rtasida almashinuv dasturi doirasida Birinchi xalqaro forum bo'lib o'tdi. Forum onlayn tarzda tashkil etildi.
Uchrashuvda Dongshin universiteti talabalari Janubiy Koreya bilan tanishtirishdi, Koreyaning sayyohlik joylari, shuningdek, Donshin universiteti haqida maʼlumotlar berishdi.
UrDU talabalari ham O‘zbekiston bilan tanishtirib, mamlakatimiz oliy ta'lim muassasalari, xususan, Urganch davlat universiteti haqida gapirdilar. Yurtimizning koʻhna va qadimiy shaharlari, turizm salohiyati, shu jumladan, Xorazmning sayyohlik joylarini taqdimotlar orqali Dongshin universiteti talabalariga tanishtirdilar.

Today, on December 13, the First International Forum was held within the framework of the exchange program between the students of Dongshin University of South Korea and the Faculty of Foreign Philology and Tourism Department of UrSU. The forum was organized online.
During the meeting, the students of Dongshin University introduced South Korea, gave information about the tourist places of Korea, as well as Dongshin University.
The students of UrSU introduced Uzbekistan and talked about the higher educational institutions of our country, in particular, Urganch State University. The students of Dongshin University were introduced to the historical and ancient cities of our country, tourism potential, including Khorezm, through presentations.