Bugun ushbu taqdimot kechasi Urganch davlat universitetida oʻtkazildi. Unda Ozod Sobirovning zamondosh doʻstlari, Respublikaning taniqli olimlari, yaqin hamkasblari, shogirdlari, Urganch davlat universiteti jamoasi ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov oʻzining ezgu tilaklari bilan ochib berdi.
Xorazm elining taniqli sanʼatkori, shoir, samimiy va kamtarin inson, iste’dodli murabbiy Ozod Sobirovni qutlab soʻzga chiqqanlar, ustozning ijod namunalaridan koʻplab misollar keltirdilar, qalami oʻtkir shoir ham xalq xofizi ekanligini, insoniy fazilatlarini eʼtirof etdilar.
Jumladan, O‘zMU professori, f-m.f.d. G.Xudayberganov, UrDU Filologiya fakulteti “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti, f.f.d. S.Sariyev, Pedagogika fakulteti “Musiqiy ta’lim” kafedrasi mudiri, PhD B.Rahimov, shu kafedra o‘qituvchisi, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist B.Omonboyev, “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchisi A.Otaboyevlar soʻzga chiqib, oʻzlarining iliq fikrlarini bildirdilar, ustoz Ozod Sobirov ijod uslubini taniqli turkman shoiri, mutafakkir Maxtumquli ijodiga qiyos etdilar.
Ijodiy kecha yakunida Ozod Sobirov oʼz ijodidan oʼrin olgan eng sara qoʼshiqlarini ijro etib, tadbir qatnashchilarini dilini xushnud etdi.

Today, this presentation was held at Urganch State University. Contemporary friends of Azod Sobirov, well-known scientists of the Republic, close colleagues, students, team of Urganch State University took part in it.
The event was opened by Z. Ibragimov, vice-rector for Research and Innovation of UrSU, with his best wishes.
Those who welcomed Azod Sobirov, a well-known artist, poet, sincere and humble person of the Khorezm region, and a talented coach, gave many examples of the work of the teacher, recognized that the poet with a sharp pen is also a protector of the people and his human qualities.
In particular, the professor of NUUz, Dr. Phys. -Math. G.Khudaiberganov, associate professor of the Department of "Uzbek Language and Literature" of the Faculty of Philology of UrSU, Ph.D. S. Sariyev, head of the "Music Education" department of the Faculty of Pedagogy, B. Rahimov, Ph.D., teacher of the same department, B. Omonboyev, honored artist of Uzbekistan, teacher of the "Uzbek language and literature" department A. Ataboyev spoke and expressed their warm thoughts, they compared the creative style of teacher Azod Sobirov with the work of the famous Turkmen poet and thinker Makhtumquli.
At the end of the creative evening, Azod Sobirov delighted the participants of the event by performing the best songs from his work.