Bugun Urganch davlat universitetining kapital taʼmirlanib, foydalanishga topshirilgan oʻquv binolari, talabalar turar joyi, texnopark va kutubxonasiga Xorazm viloyati hokimi oʻrinbosari S.Salayev boshchiligida bir guruh mehmonlar, universitetning faxriy ustozlari tashrif buyurishdi.
Tashrifning ilk manzili Kimyoviy texnologiyalar fakulteti o‘quv binosi boʻldi. U yerda UrDU rektori B.Abdullayevning ushbu fakultetda olib borilgan qurilish-taʼmirlash ishlari haqidagi taqdimoti tinglandi. Shuningdek, fakultet olimlarining ilmiy-innovatsion koʻrgazmasi namoyish etildi.
Shundan soʻng, mehmonlar mazkur yangi binoning oʻquv auditoriyalari, laboratoriya xonalari bilan yaqindan tanishdilar. Jumladan, hozirda fakultetda Oziq-ovqat xavfsizligi, Yogʻ-moy mahsulotlari, Goʻsht mahsulotlari hamda Don mahsulotlari laboratoriyalari faoliyati yoʻlga qoʻyilgan boʻlib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF 2949-sonli farmoniga, asosan, Jahon taraqqiyoti banki mablag‘lari hisobidan 42 turdagi laboratoriya jihozlari sotib olinib, foydalanishga topshirilgan. Ushbu laboratoriyalar doimo yosh olimlar bilan gavjum.
Maʼlumot oʻrnida, Urganch tumani “Mustaqillik” ko‘chasida joylashgan Kimyoviy texnologiya fakultetining yangi oʻquv binosi 850 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, shu yilning noyabr oyida ishga tushurildi. Binoda konferensiya zallari, sport zali, 10 ta laboratoriya xonasi, 18 ta o‘quv auditoriyalari va boshqa zaruriy xonalar mavjud.

Today, a group of guests, honorary teachers of the university, headed by the deputy governor of Khorezm region, S. Salayev, visited the educational buildings, student accommodation, technology park and library of Urganch State University, which were renovated and put into use.
The first destination of the visit was the educational building of the Faculty of Chemical Technologies. There, the rector of UrSU, B.Abdullayev, gave a presentation about the construction and repair work carried out at this faculty. Also, a scientific and innovative exhibition of faculty scientists was shown.
After that, the guests got to know the lecture halls and laboratory rooms of this new building. For example, at the faculty, the activities of Food Safety, Oil Products, Meat Products, and Cereal Products laboratories have been established, and 42 types of laboratory equipment have been purchased in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD 2949, mainly at the expense of the funds of the World Development Bank received and commissioned. These laboratories are always crowded with young scientists.
For information, the new educational building of the Faculty of Chemical Technology, located on "Independence" street, Urganch district, is designed for 850 seats and was put into operation in November of this year. The building has conference halls, a gym, 10 laboratory rooms, 18 lecture halls and other necessary rooms.