Joriy yil 26-dekabr sanasidan boshlab Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlari boshlandi. Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov va rektor maslahatchisi R.Sharipov hamrohligidagi ilk uchrashuv Pedagogika fakulteti jamoasi bilan boʻlib oʻtdi.
▪️Uchrashuvda oʻtib borayotgan 2022-yil fakultet misolida sarhisob qilinib, kelgusi yil uchun rejalar belgilab olindi. Xususan, fakultet ilmiy salohiyati, eski yilda qilingan himoyalar soni tahlil qilindi, kafedra aʼzolari tomonidan nashr etilgan darslik, oʻquv qoʻllanma, monografiya va ilmiy maqolalar muhokama etilib, ilmiy salohiyatni oshirishda faollikka chaqirildi.
▪️Shuningdek, Prezidentimizning Oliy Majlisga va Oʻzbekiston xalqiga yoʻllagan Murojaatnomasida taʼlimga katta eʻtibor qaratilganligi haqida ham atroflicha toʻxtalib, bu oʻz navbatida pedagoglar jamoasi zimmasiga katta masʼuliyat yuklashi eʼtirof etildi. Taʼlimni yanada sifatli tashkil qilish boʻyicha topshiriqlar berildi.
Maʼlumot oʼrnida: Hozirda Pedagogika fakultetida 6 ta kafedra va ularda asosiy shtatda jami 157 nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda. Fakultet ilmiy salohiyati 19 %ni tashkil etadi. Soʼnggi ikki yilda 3 nafar fan doktori (DSc) va 15 nafar falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun himoyalar qilingan.

From December 26 of this year, the Rector of Urganch State University B.Abdullayev has started meetings with professors and teachers of the university. The first meeting was held with the Pedagogical faculty team, accompanied by Z. Ibragimov, Vice-rector for Research and Innovation, and R. Sharipov, Rector's adviser.
At the meeting, the past year 2022 was summarized on the example of the faculty, and plans for the next year were determined. In particular, the scientific potential of the faculty, the number of defenses made in the previous year were analyzed, the textbooks, study guides, monographs and scientific articles published by the members of the department were discussed, and they were called to be active in increasing the scientific potential.
Also, in the Address of the President to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan, it was pointed out that great attention was paid to education, and it was recognized that this, in turn, imposes a great responsibility on the team of pedagogues. Tasks were given to improve the quality of education.
For information: Currently, the Faculty of Pedagogy has 6 departments and a total of 157 professors and teachers are working in them. The scientific potential of the faculty is 19%. In the last two years, 3 Doctor of Science (DSc) and 15 Doctor of Philosophy (PhD) degrees were defended.