Universitetimizning isteʼdodli, iqtidorli va har jabhada faol talaba-qizlari uchun ajoyib yangilik! Aziz qizlar, sizlar uchun Urganch davlat universiteti tomonidan olima Munavvara Salayeva nomidagi stipendiya ta'sis etildi!
Stipendiya uchun ikki bosqichli tanlov o'tkaziladi:
1-shart: Test sinovi
2-shart: ishtirokchilarning ijtimoiy faolliklari baholanadi
Munavvara Salayeva nomidagi stipendiyaning miqdori universitet talabalari uchun oliy ta’lim muassasalari talabalariga belgilangan bazaviy stipendiyaning bir yarim baravari miqdorida, akademik litsey o‘quvchilariga esa talabalarga belgilangan bazaviy stipendiya miqdorida belgilanadi.
Batafsil “Munavvara Salayeva nomidagi stipendiya ajratish va tayinlash to‘g‘risida”gi NIZOM orqali bilib olishingiz mumkin.

Отличные новости для одаренных, талантливых и активных студентов нашего университета! Дорогие девушки, Ургенчский государственный университет учредил для вас стипендию имени ученого Мунаввары Салаевой!
Конкурс на получение стипендии проводится в два тура:
Условие 1: Тест
Условие 2: оценивается социальная активность участников
Размер стипендии имени Мунаввары Салаевой определяется для студентов вузов в размере полуторакратного размера базовой стипендии для студентов высших учебных заведений, а для учащихся академических лицеев в размере базовой стипендии для студентов.
Подробнее ознакомиться с ПОЛОЖЕНИЕМ «О присуждении и назначении стипендии имени Мунаввары Салаевой» можно здесь.