Bugun “Koreya madaniyati” haftaligining ilk kunida Urganch davlat universiteti va Dongshin universiteti talaba-yoshlarining oʻzaro tajriba almashishni koʻzda tutuvchi madaniy tadbirlar, koreys tili oʻqitish metodikasi boʻyicha seminarlar, sport oʻyinlari boʻlib oʻtdi.
“Koreya madaniyati” haftaligi dasturidan Taekvondo mashqlari, Koreya POP raqsi, Koreya POP vokali, ko‘rish qobiliyatini tekshirish (maxsus uskuna orqali), sport va Koreya madaniyati tadbirlarini o‘z ichi olgan volontyorlik harakati namoyishlari oʻrin olgan.
Tadbirlar Urganch davlat universitetining 5 ta hududida, jumladan, Jismoniy madaniyat fakulteti sport zallari, TTJ mutolaa xonasi, TTJ Maʼnaviyat xonasi hamda Xorijiy filologiya fakultetining 405-xonasida boʻlib oʻtdi. Ertaga, 31-yanvar sanasida ham xuddi shu joylarda tadbirlar davom etadi.
Haftalik doirasidagi Koreya madaniyatini aks ettiruvchi har bir tadbirlar universitetimiz talaba-yoshlariga xush kayfiyat ulashib, koreys tili va manaiyatini oʻrganishga boʻlgan qiziqishlarini yanada oshirmoqda.

Сегодня, в первый день недели «Корейской культуры», студенты Ургенчского государственного университета и университета Донгшин провели культурно-массовые мероприятия, семинары по методике преподавания корейского языка, спортивные игры.
Программа недели корейской культуры включала упражнения по тхэквондо, корейский поп-танец, корейский поп-вокал, проверку зрения (с помощью специального оборудования), спортивные и волонтерские мероприятия, в том числе корейские культурные мероприятия.
Мероприятия проходили на 5 площадках Ургенчского государственного университета, в том числе в спортивных залах факультета Физической культуры, читальном зале студенческого общежития, комнате духовности студенческого общежития, 405 аудитории факультета Иностранной филологии. Завтра, 31 января, мероприятия продолжатся в тех же местах.
Еженедельные мероприятия, отражающие корейскую культуру, поднимают настроение студентам нашего университета и повышают их интерес к изучению корейского языка и культуры.