Fakultetlarda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoitlarni koʻrish bilan birgalikda, ular bilan qiziqarli muloqot olib borishdi. Xorijiy filologiya fakulteti fransuz tili va nemis tili yoʻnalishi talabalarining dars jarayonlarida ishtirok etishdi. Talabalarning chet tillarida gapirish ko‘nikmasi juda yaxshi shakllanganligi va oʼz fikrini bemalol bildirayotganliklarini alohida eʼtirof etishdi.
Shuningdek, “Fizika” kafedrasida boʻlib, Erasmus+ loyihalari asosida tashkil qilingan laboratoriyalar bilan tanishdilar.
Shu bilan Yevropa Ittifoqining O‘zbekistondagi elchisi Sharlotta Adrian boshchiligidagi delegatsiyaning universitetimizga tashrifi nihoyasiga yetdi.

Наряду с ознакомлением с условиями, созданными для студентов и молодежи на факультетах, состоялся с ними интересный диалог. Студенты факультета Иностранной филологии приняли участие в уроках французского и немецкого языков. Они специально отметили, что у студентов очень хорошо сформирована способность говорить на иностранных языках, и они легко выражают свое мнение.
Также они посетили кафедру «Физика» и ознакомились с лабораториями, организованными на базе проектов Erasmus+.
Таким образом, визит делегации во главе с послом Европейского Союза в Узбекистане Шарлоттой Адриан в наш университет завершился.