Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika Kengashlarining O‘zbekistondagi vakolatxonasining (ACIE) “The English Access Microscholarship Progam” ta’lim dasturi doirasining "Urgench Access program" loyihasi doirasida 2023-yil 3-fevral kuni Urganch davlat universitetida loyiha o‘quvchilarning ingliz tilini o‘zlashtirish darajasini baholash maqsadida “Kaplan International Test of English (KITE)” testi o'tkazildi.
Mazkur test “Access” loyihasi o'quvchilarining ingliz tilini mukammal egallashlarida salmoqli hissa qoʻshadi. Test tinglab tushunish, o'qish , yozish va oʻgzaki nutq, leksika-grammatika malakalarini o'z ichiga qamrab oladi. Qo'shimcha tarzda xalqaro test o'quvchilarning kompyuter va raqamli texnologiyalardan samarali foydalana olish qobiliyatlarini ham rivojlantiradi.

3 февраля 2023 года в Урганчском государственном университете в рамках проекта "Программа срочного доступа" образовательной программы "The English Access Microscholarship Program" Американского совета по международному образованию (ACIE) в Узбекистане был проведен тест проекта "Kaplan International Test of English (KITE)". было проведено с целью оценки уровня владения языком.
Этот тест вносит значительный вклад в идеальное овладение английским языком студентами проекта "Access". Тест охватывает понимание на слух, чтение, письмо и разговорную речь, лексико-грамматические навыки. Кроме того, международный тест также развивает способности студентов эффективно использовать компьютеры и цифровые технологии.