Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika Kengashlarining O‘zbekistondagi vakolatxonasining (ACIE) “The English Access Microscholarship Progam” ta’lim dasturi doirasining "Urgench Access program" loyihasi doirasida 2023-yil 3-fevral kuni Urganch davlat universitetida loyiha o‘quvchilarning ingliz tilini o‘zlashtirish darajasini baholash maqsadida “Kaplan International Test of English (KITE)” testi o'tkazildi.
Mazkur test “Access” loyihasi o'quvchilarining ingliz tilini mukammal egallashlarida salmoqli hissa qoʻshadi. Test tinglab tushunish, o'qish , yozish va oʻgzaki nutq, leksika-grammatika malakalarini o'z ichiga qamrab oladi. Qo'shimcha tarzda xalqaro test o'quvchilarning kompyuter va raqamli texnologiyalardan samarali foydalana olish qobiliyatlarini ham rivojlantiradi.

On February 3, 2023, at the Urganch State University, within the framework of the "Urgent Access program" project of the "The English Access Microscholarship Program" educational program of the American Council on International Education (ACIE) in Uzbekistan, the project "Kaplan International Test of English (KITE)" test was conducted in order to assess the level of language acquisition.
This test makes a significant contribution to the perfect acquisition of the English language by students of the "Access" project. The test covers listening comprehension, reading, writing and speaking, lexical-grammatical skills. In addition, the international test also develops students' abilities to effectively use computers and digital technologies.