Oliy Majlisning inson huquqlari bo'yicha vakillari (Ombudsman) ning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili Odilbek Olloyorov Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari bilan uchrashuv o'tkazdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yilning 7-fevraldagi qarori bilan ikkita muhim hujjat,  jumladan, Inson huquqlari sohasida milliy taʼlim dasturi boʻyicha "Yoʻl xaritasi" va "Jahon taʼlim dasturining toʻrtinchi bosqichini amalga oshirish qarori ijrosini taʼminlash doirasida "Inson huquqlari haftaligi" oʻtkazilishi belgilangan edi.
Bugun, 21-fevral kuni ushbu haftalik doirasida Urganch davlat universitetida Ombudsmanning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili O.Olloyorov ishtirokida davra suhbati boʻlib oʻtdi. Unda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilar, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Talaba-yoshlarning huquqiy madaniyatini yanada oshirish, ularni qonunchilikdagi yangiliklardan boxabar qilish maqsadida tashkil etilgan ushbu uchrashuvni UrDU birinchi prorektori S.Davletov ochib berib,  moderatorlik qildi.
Mazkur uchrashuvda, dastlab, Ombudsman vakili O.Olloyorov soʻz olib, inson qadr-qimmati, shaʼni, g‘ururi, manfaatlari haqida toʻxtaldi  va uni taʼminlash, huquqini amalda kafolatlash, inson huquqlari eng oliy qadriyat ekanligi, qabul qilinayotgan barcha qonunlarning zamirida inson manfaati turganligi borasida atroflicha soʻz yuritdi.
UrDU Bosh yuristkonsulti, yuridik fanlari boʻyicha falsafa doktori Sh.Atayev mamlakatimizda inson huquqlarini kafolatlash borasida amalga oshirilayotgan islohotlar, qonunchilik tizimidagi soʻnggi oʻzgarishlar, “Inson huquqlari” deklaratsiyasi mazmun-mohiyati haqida talabalarga maʼlumotlar berdi.
Uchrashuv soʻnggida talaba-yoshlarning takliflari, fikr-mulohazalari tinglandi.
urdu.uz, Oliy Majlisning inson huquqlari bo'yicha vakillari (Ombudsman) ning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili Odilbek Olloyorov Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari bilan uchrashuv o'tkazdi

Odilbek Olloyorov, regional representative of the Oliy Majlis on Human Rights (Ombudsman) of Khorezm region, held a meeting with students of Urganch State University.
By the decision of the President of the Republic of Uzbekistan on February 7 of this year, it was decided to hold the "Human Rights Week" within the framework of ensuring the implementation of two important documents, including the "Roadmap" on the national education program in the field of human rights and the "Decision on the implementation of the fourth stage of the global education program".
Today, on February 21, within the framework of this week, a roundtable discussion was held at Urganch State University with the participation of the regional representative of the Ombudsman of Khorezm region, O. Olloyorov. The university management, professors, tutors and students took part in it.
The first vice-rector of UrSU, S. Davletov, opened and moderated this meeting, which was organized in order to further improve the legal culture of students and youth and to inform them about new legislation.
At this meeting, the representative of the Ombudsman, O. Olloyorov, took the floor and spoke about human dignity, honor, pride, interests, and the fact that human rights are the highest value, that human interests are at the heart of all adopted laws.
The Chief Legal Consultant of UrSU, Doctor of Philosophy in Legal Sciences Sh. Atayev informed the students about the reforms implemented in our country to guarantee human rights, the latest changes in the legal system, and the essence of the "Human Rights" declaration.