Prezident ta'lim muassasalari agentligi tizimidagi Ogahiy ijod maktabi va Urganch davlat universiteti bilan hamkorlikda reja jadvalga ko'ra Filologiya fakulteti professor-o'qituvchilari tomonidan mahorat darslari olib borilmoqda.
Joriy yilning 17-fevral kuni Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti I.Ismoilov mazkur maktabda "Ogahiy ijodining Xorazm adabiy muhitida tutgan oʻrni" mavzusida mahorat darsi tashkil qildi.
Darsda Ogahiy fasohatli shoir, mohir tarjimon, davlat arbobi va zukko tarixchi olim ekanligi hamda shoir ijodida aruz vaznining mohirona qoʻllanilishi haqidagi ma'lumotlarga alohida to'xtalib o'tildi. Mahorat darsi noan'anaviy tarzda yangi pedagogik texnologiyalar asosida olib borildi.

Master classes are being conducted by professors and teachers of the Faculty of Philology according to the schedule in cooperation with the School of Creative Creativity of the Presidential Educational Institutions Agency and the Urganch State University.
On February 17 of this year, I. Ismailov, associate professor of the department of Uzbek language and literature of the Faculty of Philology, organized a workshop on the topic "The role of Ogahi's work in the literary environment of Khorezm" in this school.
In the lesson, special attention was paid to the fact that Ogahi is an eloquent poet, a skilled translator, a statesman and a clever historian and scientist, as well as the skillful use of aruz weight in the poet's work. The master class was conducted in an unconventional manner on the basis of new pedagogical technologies.