Bugun, 4-mart kuni tyutorlar oʻquv mashgʻulotida UrDU Yoshlar masalasalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplaens nazorat” bo'limi boshlig‘i H.Shihova, “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi o‘qituvchisi M.Matniyozova, universitet profilaktika inspektori D.Sapayevlar ishtirok etishdi.
Seminarda ta’lim sifati, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, korrupsiya va jinoyatchilikni oldini olish kabi masalalar ko‘rib chiqildi. Seminar yakunida rejaga muvofiq psixologik trening o‘tkazildi.
Takidlash joizki, ushbu oʻquv mashgʻulotlar davomida tyutorlar oʻzaro fikr va tajriba almashadilar, o'z faoliyatlari davomida uchrayotgan turli xil vaziyatlar yuzasidan masʼullardan zarur tavsiyalar oldilar.

Today, on March 4, at the training session for tutors, S. Davletov, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, R. Sharipov, Advisor to the Rector, H. Shihova, Head of Department of Anti-Corruption "Compliance Control", M. Matniyozova, "Pedagogy and psychology" department teacher, D. Sapayev, university prevention inspector participated.
Issues such as quality of education, meaningful organization of free time of young people, and prevention of corruption and crime were discussed at the seminar. At the end of the seminar, psychological training was conducted according to the plan.
It should be noted that during these training sessions, the tutors exchanged ideas and experiences, and received necessary recommendations from the managers regarding various situations encountered during their activities.