Go‘zallik va nafosat bayrami hisoblangan 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga ham juda oz fursat qoldi. Urganch davlat universitetida esa bayram kayfiyati allaqachon boshlab yuborildi. Bugun barcha fakultetlarning o‘quv binolari bayramona bezatilgan holda ayol-qizlarimizni faol talaba-yigitlar tabrik va sovg‘alar bilan kutib olishdi.
Bunday eʼtibordan mamnun bo‘lgan professor-oʻqituvchilar, xodimalar hamda talaba-qizlar yaxshi kayfiyat va yoqimli tabassum bilan kunni boshladilar. Nozik qalb sohibalarining go‘zal yuzlariga mana shunday betakror kulgilar yarashadi.
Qadrli ayol-qizlarimizga yaxshi kayfiyat nafaqat bahor faslida balki, yil davomida hamroh bo‘lishini tilab qolamiz. Bayramingiz muborak boʻlsin, aziz ayollar!

8 марта – совсем скоро Международный женский день, считающийся праздником красоты и утонченности. В Ургенчском государственном университете уже началось праздничное настроение. Сегодня учебные корпуса всех факультетов были празднично украшены, а активные студенты и юноши встречали наших женщин и девушек поздравлениями и подарками.
Удовлетворенные таким вниманием, профессора, сотрудники и студенты начали день с хорошим настроением и с приятными улыбками. Прекрасные лица обладательниц нежных сердец сочетаются с такими неповторимыми улыбками.
Желаем нашим дорогим женщинам и девушкам хорошего настроения не только весной, но и в течение всего года. С праздником, дорогие женщины!