Joriy yil 6-mart kuni Urganch davlat universitetining magistratura mutaxassisliklariga 2022/2023 o‘quv yili yanvar oyi qabuli bo‘yicha tanlovdan oʻtgan magistrantlar bilan universitet rektori B.Abdullayev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov hamda Magistratura boʻlimi dekani T.Yoʻldoshevlar uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda universitetning oʻquv jarayonlari, magistrlar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar bilan yaqindan tanishtirildi.
Uchrashuvda asosiy masala 2 yil oʻqish mobaynida magistrdan talab qilinadigan xorijiy tilni bilish darajasini baholovchi milliy yoki xalqaro tan olingan B2 (C1) darajadagi sertifikatni taqdim qilish lozimligiga qaratilib, B1, A2, A1 daraja bilan qabul qilingan magistrlar uchun B2 darajadagi sertifikat olishlari uchun universitet tomonidan bepul o'quv kurslari tashkil qilinishini taʼkidlandi.

On March 6 of this year, university rector B.Abdullayev, vice-rector for Research and Innovation Z.Ibragimov and head of the Master's Department T.Yoldashev met with the graduate students who passed the competition for admission to master's specialties of Urganch State University in January 2022/2023 academic year and held a meeting.
At the meeting, the educational processes of the university, the conditions and opportunities created for masters were closely introduced.
The main issue at the meeting focused on the need to provide a nationally or internationally recognized B2 (C1) level certificate that assesses the level of knowledge of a foreign language required of a master during 2 years of study, and for masters admitted with the B1, A2, A1 level, it was noted that educational courses to obtain a B2 level certificate will be organized at the university free of charge.