Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligini topshirigʻiga asosan, bugungi kunda Urganch davlat universitetiga 22 ta kasb-hunar maktabi, 5 ta texnikum va 2 ta kasb-hunar kolleji biriktirilgan. Ushbu professional ta’lim tashkilotlarini metodik va ilmiy jihatdan qo‘llab-quvvatlash maqsadida universitetimizning 23 ta kafedrasidan ularga professor-o‘qituvchilar va doktorantlar o‘zlariga mos yo‘nalishlarga jalb qilingan.
Bugun, 10-mart kuni UrDU O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori S.Xodjaniyozov Pedagogika fakulteti dekani A.Xudayberganov hamrohligida mazkur professional ta’lim tashkilotlari rahbarlari va ularga biriktirilgan kafedra mudirlari hamda professr-o‘qituvchilar bilan uchrashib, kelajakda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalarni muhokama qildilar.

Согласно приказу Министерства высшего образования, науки и инноваций, к Ургенчскому государственному университету присоединены 22 профессиональных училища, 5 техникумов и 2 профессиональных колледжа. В целях поддержки этих профессиональных образовательных организаций с методологической и научной точки зрения к ним были привлечены профессора-преподаватели и докторанты 23 кафедр нашего университета по подходящим для них направлениям.
Сегодня, 10 марта, проректор УрГУ по учебной работе С.Ходжаниезов в сопровождении декана педагогического факультета А.Худайберганова встретился с руководителями этих профессиональных образовательных организаций и заведующими кафедрами при них, а также профессоров-преподавателей, и это должно быть реализовано в будущем, обсуждаемые задачи.