Joriy yil 24-mart kuni Oʻzbekiston Respublikasining Isroildagi Favqulodda va muxtor elchisi Feruza Maxmudova bilan onlayn uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov boshchiligida universitetning magistrantlari, doktorantlari va yosh olimlari ishtirok etdilar.
Mazkur uchrashuv “Isroilning TOP-100 talikka kirgan oliy taʼlim muassasalari va ilmiy markazlari bilan hamkorlik qilish imkoniyatlari” mavzusida boʻlib, unda Isroil davlati bilan O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasidagi ilm-fan va innovatsiya sohasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash masalalari haqida atroflicha fikr yuritildi.
Uchrashuvda qatnashuvchilar Isroil davlatining OTMlari haqida koʻplab maʼlumotlarga ega boʻldilar. Oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollariga javoblar oldilar.

24 марта т.г. состоялась онлайн-встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Узбекистан в Израиле Ферузой Махмудовой. Под руководством проректора по научной работе и инновационной деятельности Ургенчского государственного университета З.Ибрагимова в ней приняли участие магистранты, докторанты и молодые ученые университета.
Данная встреча была посвящена теме «Возможности сотрудничества с ТОП-100 высших учебных заведений и исследовательских центров Израиля», а также были рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества в области науки и инноваций между Государством Израиль и Республикой Узбекистан обсуждалось.
Участники встречи получили много информации о вузах государства Израиль. Они получили ответы на все свои вопросы.