Xabaringiz bor, bugun Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida Oʻzbekiston-Koreya oliy taʼlim muassasalari rektorlari forumi o’z ishini boshladi.
Forumda ikki mamlakatdan 100 dan ortiq ta’lim muassasalari rektorlari qatorida Urganch davlat universiteti rektorining vakili Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Z.Ibragimov ham ishtirok etmoqda. Bugun forumning yalpi yigʻilishida prorektor Z.Ibragimov universitetimiz imkoniyatlari haqida nutq soʻzladi.
Forum doirasida Janubiy Koreyaning Woosong universiteti bilan hamkorlik shartnomasi imzolandi. Ushbu hamkorlik professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, ilmiy materiallar, nashrlar va axborot almashish, madaniy tadbirlar almashinuvi,birgalikda tadqiqot faoliyati va nashrlar, qo'shma konferensiyalar va akademik dasturlar oʻtkazishni koʻzda tutadi.

As you know, today the Ministry of Higher Education, Science and Innovation launched the Uzbek-Korean forum of rectors of Higher Education Institutions at the Tashkent State University of Economics.
Among the rectors of more than 100 educational institutions from two countries, the representative of the rector of Urganch State University, vice-rector for Research and Innovation Z. Ibragimov is participating in the forum. Today, at the general meeting of the forum, vice-rector Z. Ibragimov gave a speech about the possibilities of our university.
Within the framework of the forum, a cooperation agreement was signed with South Korea's Woosong University. This cooperation envisages exchange of faculty and students, exchange of scientific materials, publications and information, exchange of cultural events, joint research activities and publications, joint conferences and academic programs.