Bugun, 29-mart kuni Fizika-matematika fakulteti Amaliy-matematika va fizika yoʻnalishi talabalari bilan "Uch avlod uchrashuvi" oʻtkazildi.
Tadbirda universitetimizning faxriy ustozlari, jumladan, “Boshlangʻich ta'lim metodikasi” kafedrasi professori S.Masharipova, “Axborot texnalogiyalari” kafedrasi katta oʻqituvchisi A.Jumanazarova, “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi katta oʻqituvchisi T.Qalandarovalar mehmon boʻldi.
Faxriy ustozlar bugungi kunda davlatimiz tomonidan ta'limga va yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar, konstitutsiyaviy islohotlar haqida soʻz yuritdilar. Oʻz hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashdilar.

Сегодня, 29 марта, состоялась «Встреча трех поколений» со студентами кафедры прикладной математики и физики Физико-математического факультета.
Гостями мероприятия были почетные преподаватели нашего университета, в том числе профессор кафедры "Методика начального образования" С. Машарипова, старший преподаватель кафедры "Информационные технологии" А. Джуманазарова, старший преподаватель кафедры "Педагогика и психология" Т. Каландарова.
Заслуженные учителя рассказали о возможностях, предоставляемых нашим государством для образования и молодежи, конституционных реформах. Они поделились своим жизненным опытом.