Konferensiyada UrDU Pedagogika fakulteti dekani, dotsent A.Xudoyberganov va Ege universiteti Ta'lim (Eğitim) fakulteti dekani Prof. Dr Alper Başbay, shuningdek, UrDU Xalqaro aloqalar bo'limidan E.Yoʻldashov va Ege universitetining Xalqaro aloqalar bo'limidan Pınar Fedakar ishtirok etishdi.
Ta'lim (Eğitim) fakulteti dekani kelgusida maktabgacha ta'lim yo'nalishining talaba va magistrlari mobil almashinuvi bo'yicha Ege universitetiga tashrifi ikki tomon uchun ham gʻoyat manfaatli boʻlishini mamnuniyat bilan qayd etdi. Boisi, ayni damdagi maktabgacha ta‘lim mutaxassisligi o'qituvchi va magistrlarining faoliyati ularda katta qiziqish uyg'otganini bildirdi.
Shuningdek, professor-o’qituvchilarni 2022/2023-yil bahorgi semestr o’quv jarayonlariga jalb qilish bo'yicha muzokaralar ham olib borildi.

At the conference, the dean of the Faculty of Pedagogy of UrSU, associate professor A. Khudoyberganov and the dean of the Faculty of Education (Education) of Ege University Prof. Dr. Alper Başbay, E. Yoldashov from the Department of International Relations of UrSU and Pınar Fedakar from the Department of International Relations of Ege University also participated.
The dean of the Faculty of Education noted with pleasure that the future visit to Ege University for the mobile exchange of students and masters of preschool education will be extremely beneficial for both sides. Therefore, he said that the work of teachers and masters of the specialty of pre-school education aroused great interest in them.
Negotiations were also held on the involvement of professors and teachers in the educational processes of the spring semester of 2022/2023.