11-fevral –Xalqaro ilm-fan sohasidagi ayollar va qizlar kuni" deb belgilangan. Shu munosabat bilan Urganch davlat universiteti Pedagogika fakulteti olima ayollari bilan rahbariyat uchrashuvi tashkil etildi.
Davra suhbatida UrDU O'quv ishlari bo'yicha prorektori S.Xodjaniyazov, Pedagogika fakulteti dekani A.Xudayberganov, "Maktabgacha ta'lim metodikasi" kafedrasi mudiri N.Quchqorova hamda professor-o'qituvchilar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda kafedra olima ayollari, jumladan,  p.f.d prof. v.b M.Salayeva, f.f.n dots. G.Eshchanova, f.f.n dots.N.Y.Madraximovaning ilmiy faoliyati hamda ilm yo'lida olib borgan namunaviy ishlari shogirdlari tomonidan e'tirof etildi.  Ushbu olima ayollar misolida universitetimizda ilmiy faoliyatni olib borish uchun yaratilgan sharoitlar haqida soʻz yuritildi.

11 февраля объявлен «Международным днем женщин и девушек в сфере науки», в связи с этим была организована встреча руководства с женщинами-учеными факультета педагогики Ургенчского государственного университета.
В круглом столе приняли участие проректор по учебной работе УрГУ С. Ходжаниязов, декан педагогического факультета А. Худайберганов, заведующая кафедрой «Методика дошкольного образования» Н. Кучкарова, профессора.
На встрече женщины-ученые кафедры, в том числе к.т.н., проф. в.б.М.Салаева, к.б.н., доц. Научная деятельность Ещановой Г., доцента Мадрахимовой Н.Ю. и образцовые труды в области науки были отмечены ее учениками. На примере этих женщин-ученых речь шла об условиях, созданных для осуществления научной деятельности в нашем университете.