Tashrif doirasida ushbu universitet prezidenti, professor Saburi Xaruo boshchiligidagi universitet rahbariyati bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda Urganch davlat universiteti va Nagoya iqtisodiyot universiteti o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, talabalar uchun virtual mobillik tashkil etish, professor-o‘qituvchilar uchun vebinar tashkil qilish va O‘zbekistonda turizmni rivojlantirish bo‘yicha hamkorlikda loyiha amalga oshirish kabi masalalar muhokama qilinib, ikki universitet o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolashga kelishildi.
Shuningdek, ISHIMURA Educational Institutions klasteri (Nagoya iqtisodiyot universiteti shu klasterga tegishli) boshlig‘i, kuzatuv kengashi raisi janob Xitoshi Sueoka bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda Yaponiyada ta’lim klasteri qanday tashkil etilishi, rivojlantirilishi va boshqarilishi to‘g‘risida yapon tajribasi almashildi.
Prorektor Zafarbek Ibragimov Nagoya iqtisodiyot universitetida talabalarga yaratilgan sharoitlar, shuningdek, universitet bo‘limlari, kutubxonasi va boshqaruv tizimlari bilan yaqindan tanishdi. Universitetda tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar va professor-o‘qituvchilar bilan uchrashib, suhbatlashdi.
Safar davomida Nagoya shahrida turizm qanday rivojlantirilganini guvohi bo‘lish va qishloqlarda turizmni tashkil etilganligi bilan tanishish maqsadida ayrim turizm obyektlarida bo‘ldi.

Зафарбек Ибрагимов, проректор по научной работе и инновациям Ургенчского государственного университета, 13-15 июня 2023 года находился в командировке в этой стране по приглашению профессора Сабури Харуо, президента Нагойского экономического университета, Япония.
В рамках визита состоялась встреча с руководством университета во главе с президентом этого вуза, профессором Сабури Харуо. На нем обсуждались такие вопросы, как развитие сотрудничества между Ургенчским государственным университетом и Нагойским экономическим университетом, организация виртуальной мобильности для студентов, организация вебинара для профессоров и преподавателей, реализация проекта сотрудничества по развитию туризма в Узбекистане. была достигнута договоренность о заключении договора о сотрудничестве между университетами.
Также состоялась встреча с руководителем кластера образовательных учреждений ISHIMURA (к этому кластеру относится Нагойский экономический университет), председателем наблюдательного совета г-ном Хитоси Суеока. Делились японским опытом организации, развития и управления образовательным кластером в Японии.
Проректор Зафарбек Ибрагимов ознакомился с условиями, созданными для студентов Нагойского экономического университета, а также кафедрами, библиотекой и системами управления вуза. Он встретился и пообщался с узбекскими студентами и преподавателями, обучающимися в университете.
В ходе поездки он посетил некоторые туристические объекты, чтобы стать свидетелем развития туризма в Нагое и ознакомиться с организацией туризма в деревнях.