Jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurashish – davr talabi
Bugun, 20-noyabr kuni Urganch davlat universitetida “Jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurashish – davr talabi” g'oyasi ostida “O‘zbekistonda diniy-ma’rifiy  sohada amalga oshirilayotgan islohotlar” va “Imom Buxoriy merosi- yot g‘oyalarga qarshi” mavzularida  ma’naviy-ma’rifiy targ‘ibot tadbiri oʼtkazildi.
Unda UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov, Yoshlar bilan ishlash, maʻnaviyat va maʼrifat boʼlimi boshligʼi Sh.Allaberganov, universitet tyutorlari hamda barcha fakultetlardan talabalari ishtirok etishdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Imom Buxoriy xalqaro ilmiy - tadqiqot markazi ilmiy xodimi Jonibek Jumayev mehmon boʼlib, O‘zbekistonda diniy-ma’rifiy  sohada amalga oshirilayotgan islohotlar mazmun-mohiyati, yurtimizdan yetishib chiqqan buyuk ajdodlarimiz boy ilmiy-ma’naviy merosi va axborot sohasidagi tahdidlarga o‘z vaqtida va munosib qarshilik ko‘rsatish, shuningdek, yoshlar orasida diniy tafakkurni toʼgʼri shakllantirish to’g’risida maʼruza qildi. Uchrashuv davomida talaba – yoshlar o’zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.
Tadbir yakunida markaz tomonidan nashr etilgan  Imom Buxoriy asarlari universitet kutubxonasiga sovg'a qilindi.

Today, on November 20, at Urganch State University, under the theme "Fighting ignorance with enlightenment - the need of the times", "Reforms implemented in the religious and educational sphere in Uzbekistan" and "Imam Bukhari's legacy - against false ideas" ” spiritual and educational promotion event was held.
It was attended by R. Sharipov, advisor to the rector of UrSU, Sh. Allaberganov, head of the youth work, spirituality and enlightenment department, university tutors and students from all faculties.
Jonibek Jumayev, a researcher at the Imam Bukhari International Scientific and Research Center under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, was a guest at the event. and gave a report on timely and appropriate resistance to threats in the information field, as well as on the correct formation of religious thinking among young people. During the meeting, students and young people received answers to their questions.
At the end of the event, the works of Imam Bukhari published by the center were donated to the university library.