Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi mazmun-mohiyatini aholi, ayniqsa, yoshlar orasida keng targʻib qilish, fuqarolarimizning Konstitutsiyaga oid huquqiy bilimlarini oshirishga qaratilgan, Adliya vazirligi hamda Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan tashkil etilgan “Yangi Oʻzbekistonni birgalikda quramiz” shiori ostidagi “Targʻibot poyezdi” loyihasi aʼzolari bugun Urganch davlat universitetida boʼldilar.
Tashrif doirasida yosh targʻibotchilar tomonidan UrDU talabalari bilan turli interfaol oʻyinlar, tanlovlar, viktorinalar va huquqiy seminarlar tashkil etildi.
“Targʻibot poyezdi” loyihasi yoshlarning konstitutsiyaviy bilimlari mustahkamlash, ularning huquqiy madaniyatini yanada yuksaltirishga qaratilganligi bilan ahamiyatlidir.

Участники проекта «Агитационный поезд», организованного Министерством юстиции и Ташкентским государственным юридическим университетом, направленного на широкую пропаганду содержания и сути Конституции Республики Узбекистан среди населения, особенно среди молодежи, и повышение правовых знаний наших граждан о Конституции, под лозунгом «Построим новый Узбекистан вместе» побывали в Ургенчском государственном университете.
В рамках визита юными активистами со студентами УрГУ были организованы различные интерактивные игры, конкурсы, викторины и юридические семинары.
Проект «Агитационный поезд» важен тем, что направлен на укрепление конституционных знаний молодежи и повышение ее правовой культуры.