Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi mazmun-mohiyatini aholi, ayniqsa, yoshlar orasida keng targʻib qilish, fuqarolarimizning Konstitutsiyaga oid huquqiy bilimlarini oshirishga qaratilgan, Adliya vazirligi hamda Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan tashkil etilgan “Yangi Oʻzbekistonni birgalikda quramiz” shiori ostidagi “Targʻibot poyezdi” loyihasi aʼzolari bugun Urganch davlat universitetida boʼldilar.
Tashrif doirasida yosh targʻibotchilar tomonidan UrDU talabalari bilan turli interfaol oʻyinlar, tanlovlar, viktorinalar va huquqiy seminarlar tashkil etildi.
“Targʻibot poyezdi” loyihasi yoshlarning konstitutsiyaviy bilimlari mustahkamlash, ularning huquqiy madaniyatini yanada yuksaltirishga qaratilganligi bilan ahamiyatlidir.

Members of the "Propaganda Train" project organized by the Ministry of Justice and the Tashkent State Law University, aimed at widely promoting the content and essence of the Constitution of the Republic of Uzbekistan among the population, especially among the youth, and raising the legal knowledge of our citizens regarding the Constitution, under the slogan "Let's build a new Uzbekistan together" they were at the Urgench state university.
Within the framework of the visit, various interactive games, contests, quizzes and legal seminars were organized by young campaigners with UrSU students.
The "Promotional Train" project is important in that it is aimed at strengthening the constitutional knowledge of young people and improving their legal culture.