“Universitet malikasi”
Joriy yil 30-noyabr kuni UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O‘zLiDeP hamkorlikda “Tazyiq va zo’ravonlikka qarshi kurash” haftaligi doirasida “Universitet malikasi” koʼrik-tanlovi tashkil etildi. Tanlovni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Tanlovda 9 ta fakultetning iqtidorli qizlari 4 ta shart bo’yicha oʼzaro bellashdilar. Hakamlar hayʻati xulosasiga koʻra, barcha shartlarni muvaffaqiyatli bajargan O’zbek filologiyasi fakulteti, Rus tili va adabiyoti ta’lim yo’nalishi talabasi O‘tegenova Muhabbat “Universitet malikasi” deb e’lon qilindi va  universitet tomonidan diplom, qimmatbaho sovg’a-planshet hamda hamkor tashkilot O’zbekiston Liberal-demokratik partiyasining esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

On November 30 of this year, the "University Queen" pageant was organized as part of the week "Fighting oppression and violence" in cooperation with the Women's Consultative Council of UrDU, "Kizlarjon", "Leader Girls" clubs and UzLiDeP. The competition was opened by the first vice-rector of UrDU D. Ibadullayev.
In the competition, talented girls from 9 faculties competed against each other on 4 conditions. According to the jury's conclusion, Muhabbat O'tegenova, a student of the Faculty of Uzbek Philology, Russian Language and Literature, who successfully fulfilled all the requirements, was declared "Princess of the University" and was awarded a diploma, an expensive tablet by the university. and were awarded with souvenirs from the partner organization Liberal-Democratic Party of Uzbekistan