“Universitet malikasi”
Joriy yil 30-noyabr kuni UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O‘zLiDeP hamkorlikda “Tazyiq va zo’ravonlikka qarshi kurash” haftaligi doirasida “Universitet malikasi” koʼrik-tanlovi tashkil etildi. Tanlovni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Tanlovda 9 ta fakultetning iqtidorli qizlari 4 ta shart bo’yicha oʼzaro bellashdilar. Hakamlar hayʻati xulosasiga koʻra, barcha shartlarni muvaffaqiyatli bajargan O’zbek filologiyasi fakulteti, Rus tili va adabiyoti ta’lim yo’nalishi talabasi O‘tegenova Muhabbat “Universitet malikasi” deb e’lon qilindi va  universitet tomonidan diplom, qimmatbaho sovg’a-planshet hamda hamkor tashkilot O’zbekiston Liberal-demokratik partiyasining esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

«Королева университета»
30 ноября текущего года в рамках недели «Борьба с угнетением и насилием» совместно с Женским консультативным советом УрДУ, клубами «Кизларжон», «Девочки-лидеры» и УзЛиДеП был организован конкурс «Университетская королева». Конкурс открыл первый проректор УрДУ Д.Ибадуллаев.
В конкурсе талантливые девушки 9 факультетов соревновались друг с другом по 4 условиям. По заключению жюри, студентка факультета узбекской филологии, русского языка и литературы Мухаббат Отегенова, успешно выполнившая все требования, была объявлена ​​«Принцессой университета» и награждена дипломом, дорогой табличкой от университета и были награждены сувенирами от партнерской организации Либерально-демократической партии Узбекистана.